Щороку 28 квітня відзначають Всесвітній день охорони праці

Дата: 29.04.2022 14:43
Кількість переглядів: 218

Щороку 28 квітня відзначають Всесвітній день охорони праці

Однак цього року в Україні він ознаменований як ніколи підвищеними ризиками та смертельною загрозою для працівників усіх сфер. Тож сьогодні українці стали на захист Батьківщини попри небезпеку – кожен на своєму фронті, ми об’єднали зусилля для перемоги.

І доки Герої України борються за нашу свободу на передовій, мільйони працівників допомагають їм у тилу – підтримують економіку, забезпечують роботу підприємств критичної інфраструктури, рятують життя, організовують логістику…

Українці щоденно тримають стрій, аби Україна продовжувала жити. Однак сьогодні звична робота може нести смертельно небезпечні ризики – за даними Держпраці, при виконанні трудових обов’язків внаслідок бойових дій за час війни вже загинули 50 працівників закладів культури, транспортних компаній, підприємств енергетики, ЖКГ та інших. Ще 44 отримали поранення. Дані включають у себе лише випадки, які вдалось зафіксувати.

Враховуючи набутий досвід під час вторгнення росії у 2014 році, у 2022-му ми вже мали адаптовані під умови воєнної загрози порядки розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві.

Зокрема, до переліку було додано оголошену та неоголошену війну, терористичний акт, протиправні дії третіх осіб тощо.

Тому нещасні випадки, які трапляються з працівниками під час виконання ними трудових обов’язків внаслідок вищезазначених подій, незалежно від наявності при цьому впливу небезпечних, шкідливих або інших виробничих факторів, підлягають розслідуванню та, у подальшому, забезпеченню державою конституційних гарантій реалізації застрахованими особами своїх прав на соціальний захист.

Тож сьогодні фахівці Фонду соціального страхування України попри умови воєнного стану розслідують випадки поранень або смерті працівників під час виконання посадових обов’язків внаслідок бойових дій, аби забезпечити для кожного з них і членів їх родин страховий захист.

Бережімо себе, рідних, українців і Україну!

Пресслужба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України

 

 

Формуємо нове ставлення до безпеки праці

«Формуємо разом позитивну культуру безпеки та здоров’я» - це не просто цьогорічне гасло Всесвітнього дня охорони праці. Це не лише кампанія, запроваджена Міжнародною організацією праці в рамках тижня чи місяця.

Щорічно Фонд соціального страхування України разом із соціальними партнерами в межах цієї кампанії долучається до формування культури праці, в якій право на безпечні та здорові умови роботи цінуються та заохочуються як роботодавцями, так і працівниками. Попереджуючи виробничий травматизм на робочих місцях, пропагуючи те, що ми в загальному називаємо якісним та безпечним середовищем, страхові експерти з охорони праці структур Фонду працюють над постійною участю як роботодавців, так і працівників у підвищенні безпеки та гігієни праці, усвідомленням ними відповідальності за власне здоров’я та життя.

Необхідно закріплювати на рівні свідомості кожного працівника, що заходи з охорони праці та їх дотримання мають бути не простою формальністю. Належна культура охорони праці потрібна, насамперед, саме їм, адже ніякі виплати потерпілим на виробництві від Фонду соціального страхування України не повернуть втрачені здоров’я та життя.

Тепер слово «безпека» в умовах воєнного стану асоціюється, здебільшого, із виживанням загалом. Тому в управлінні та відділеннях УВД ФССУ в Тернопільській області в цей день акцентується основна увага на захисті та адаптації працівників в екстремальних умовах. Чимало підприємств працює у зміненому режимі праці, відбувається релокація виробничих потужностей, які несуть нові небезпеки та ризики, дещо спрощуються питання охорони праці під час війни. Адже на цей час вже 26 підприємств перемістили свої виробничі потужності і понад 80 тисяч осіб вимушено переселилися в Тернопільську область.

Тепер здійснюється розслідування нещасних випадків, що сталися у зв’язку з проведенням воєнних дій, виникають інші питання, пов’язані з воєнним станом.

Відразу акцентую на місії Фонду — це реалізація гарантії соціального захисту всім громадянам України, що перебувають в офіційних трудових відносинах, у разі травмування в процесі трудової діяльності. Відповідно до законодавства, основними напрямами профілактичних заходів, які реалізуються Фондом самостійно чи у співпраці з іншими організаціями та установами, є:

- надання роботодавцям необхідних консультацій щодо створення ефективних систем управління охороною праці;

- перевірка стану профілактичної роботи та охорони праці на підприємствах;

- участь у розслідуванні нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань;

- пропаганда та поширення позитивного досвіду створення безпечних і нешкідливих умов праці;

- навчання та підвищення рівня знань працівників, які вирішують питання охорони праці.

У І кварталі 2022 року за участі страхових експертів з охорони праці відділень Фонду в Тернопільській області на підприємствах, в організаціях та установах проведено 57 семінарів, нарад, засідань круглих столів з питань охорони праці. Фахівці Фонду брали участь у роботі 74 комісій з питань охорони праці підприємств, в опрацюванні та впровадженні СУОП на 46 підприємствах. Дуже багато в питаннях безпечної праці залежить від якості проведеного навчання, достовірної перевірки знань працівників, головна мета яких - не лише навчити, а зробити звичними та невід’ємними питання охорони праці у нашому житті.

Тепер особливо важливо, аби Фонд соціального страхування України і надалі був надійним гарантом державної підтримки, стабільності для потерпілих та членів їх сімей, застрахованих осіб, а для роботодавців – дієвим партнером. Бо саме через дотримання партнерських стосунків між працівниками Фонду та страхувальниками формується нове ставлення до безпеки праці.

Григорій Радзіх, заступник начальника управління – начальник відділу профілактики страхових випадків управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь