Сигнали оповіщення

Оповіщення - доведення сигналів і повідомлень органів управління цивільного захисту про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій, аварій, катастроф, епідемій, пожеж тощо до центральних і місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій та населення.

Система оповіщення - сукупність організаційно-технічних заходів, пристосувань і технічних способів оповіщення, апаратури, засобів та каналів зв’язку, призначених для своєчасного доведення сигналів і повідомлень з питань цивільної оборони до центральних і місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій та населення.

Оповіщення населення громади здійснюється  за допомогою електромеханічних сирен (ззовні), мережі радіомовлення всіх діапазонів частот, телебачення та мобільного зв'язку, вуличних гучномовців, автомобілів з гучномовцями, церковними дзвонами, посильними.

ТЕКСТ ОПОВІЩЕННЯ У ВИПАДКУ ПОВІТРЯНОЇ НЕБЕЗПЕКИ:

"Увага! Говорить Департамент цивільного захисту населення Тернопільської військо-цивільної адміністрації.

Громадяни! Повітряна тривога!

Відключіть світло, газ, воду, нагрівальні прилади. Візьміть засоби індивідуального захисту, документи, запас продуктів і води, покиньте квартиру (дім), попередьте сусідів. При необхідності допоможіть хворим і людям похилого віку вийти на вулицю. Якнайшвидше дійдіть до захисної споруди або сховайтесь на місцевості. Зберігайте спокій і порядок. Будьте уважні до повідомлення департаменту цивільного захисту населення Тернопільської військо-цивільної адміністрації".

Текст оповіщення після закінчення повітряної небезпеки:

Громадяни! Відбій повітряної тривоги.

Усім повернутися на свої робочі місця або до місця проживання. Допоможіть у цьому хворим і людям похилого віку. Будьте готові до можливого повторного нападу противника. Завжди майте при собі засоби індивідуального захисту. Уважно стежте за повідомленням департаменту цивільного захисту населення Тернопільської військо-цивільної адміністрації ".