Проекти рішень

 

 

 

 

УКРАЇНА

                             ТЕРНОПІЛЬСЬКА ОБЛАСТЬ  

     КОЗІВСЬКИЙ РАЙОН КОЗЛІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

СЬОМЕ  СКЛИКАННЯ
 СЕСІЯ
РІШЕННЯ

Від                       2017 року                        № ____

 

Про Правила благоустрою територій, забезпечення чистоти і порядку, додержання тиші в громадських місцях на території Козлівської селищної ради.

Відповідно до пункту 44 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Козлівська  селищна рада

                  ВИРІШИЛА:

 1. Затвердити Правила благоустрою територій, забезпечення чистоти і порядку, додержання тиші в громадських місцях на території Козлівської селищної

ради (додаються).

 1. Виконавчому комітету селищної ради в своїй діяльності неухильно дотримуватися цих правил.
 2. Це рішення набуває чинності з дня його прийняття.
 3. Дане рішення довести до відома громадян, суб’єктів господарювання різних форм власності через засоби масової інформації .
 4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійні комісії селищної ради з питань соціально-економічного розвитку, фінансів і бюджету , торгівлі та з питань агропромислового комплексу , земельних відносин та охорони довкілля .

 

 

 

 

Козлівський селищний

      голова                                                                     В.М.Колісник

 

 

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНІ рішенням селищної ради №

від                  2017  року

ПРАВИЛА

благоустрою територій, забезпечення чистоти і порядку,
додержання тиші в громадських місцях на території
Козлівської селищної ради

Правила благоустрою територій Козлівської ОТГ (далі Правила) є нормативно-правовим актом, яким установлюється порядок благоустрою та утримання територій об’єктів благоустрою Козлівської  ОТГ , регулюються права та обов’язки учасників правовідносин у сфері благоустрою територій селища, встановлено порядок комплексного виконання робіт з інженерного захисту, розчищення та озеленення територій, а також соціально- економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращення мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та іншого з метою раціонального використання територій селища, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту та відновлення сприятливого для життєдіяльності мешканців довкілля.

Правила є обов’язковими для виконання органами місцевого самоврядування, підприємствами, організаціями, установами незалежно від їх відомчого підпорядкування та форми власності, фізичними особами та громадянами на території  Козлівської ОТГ .

Розділ 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 1. Сфера дії Правил та учасників правовідносин в цій сфері.
 1. Благоустрій селища та сіл Козлівської   ОТГ передбачає:
 • розробку та здійснення ефективних та комплексних заходів з утримання території селища в належному стані, її санітарного очищення, збереження об'єктів загального користування, а також природних ландшафтів, інших природних комплексів та об'єктів;
 • організацію належного утримання та раціонального використання територій, будівель, інженерних споруд природоохоронного, історико-культурного та іншого призначення;
 • створення умов для реалізації прав суб’єктами у сфері благоустрою селища та сіл ОТГ.
 1. Суб’єктами у сфері благоустрою є органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, органи самоорганізації населення, громадяни.
 2. Повноваження Козлівської селищної ради та органів самоорганізації населення у сфері благоустрою визначені Законами України «Про благоустрій населених пунктів», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про органи самоорганізації населення» та іншими нормативно-правовими актами.
 3. Правила містять загальнообов’язкові на території Козлівської ОТГ норми, за порушення яких винні особи притягуються до відповідальності, передбаченої законодавством України.
 4. Контроль за дотриманням правил покладається на виконком селищної ради.

 

 

 

 

 

 

 1. Порядок закріплення та фінансування заходів з благоустрою територій.
 1. Всі суб’єкти господарювання за власні кошти повинні утримувати в належному санітарному стані території, надані їм у власність або користування, прилеглі території, а також приймають участь в проведенні робіт з благоустрою на закріплених територіях.
 2. Території загального користування за межами землевідведення закріплюються селищною радою між суміжними землекористувачами для виконання заходів по прибиранню, покосу газонів, знищенню карантинних рослин та бур’янів.
 3. На закріплених територіях підприємства, установи та організації, інші суб’єкти господарювання фінансують заходи щодо прибирання, покосу трави, знищенню карантинних рослин та бур’янів, побілки бордюрів та дерев.
 1. Забезпечення державних, громадських та приватних інтересів, відкритості та доступності Правил.
 1. Об’єкти благоустрою використовуються відповідно до їх цільового призначення для забезпечення сприятливих умов життєдіяльності людини на засадах їх раціонального використання та охорони, з урахуванням вимог правил благоустрою територій населених пунктів, місцевих правил забудови, інших вимог, передбачених законодавством.
 2. Правила забезпечують єдність державних, громадських та приватних інтересів по утриманню в належному стані на території Козлівської ОТГ об’єктів загального користування, природних ландшафтів, комплексів і об’єктів, їх санітарного очищення, а також по раціональному використанню інженерних споруд, забезпеченню їх безперебійного функціонування.
 3. Виконання Правил суб’єктами благоустрою забезпечує створення сприятливих умов для життєдіяльності людини, збереження та охорону навколишнього середовища, забезпечує санітарне та епідеміологічне благополуччя мешканців селища та сіл .
 4. Правила, виноситься на розгляд територіальної громади Козлівської ОТГ через засоби масової інформації та затверджуються у встановленому порядку селищною радою.

Розділ 2. ВИЗНАЧЕННЯ ТЕРМІНІВ

2.1 У цих Правилах терміни вживаються в такому значенні:

 1. Балансоутримувач - власник або особа, яка за договором або відповідним актом утримує об’єкти або елементи благоустрою, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання.
 1. Благоустрій населених пунктів - комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращення мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населеного пункту з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.
 2. Відходи - будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворюються у процесі людської діяльності і не мають подальшого використання за місцем

 

 

 

 

 

 

 

утворення чи виявлення та яких їх власник повинен позбутися шляхом утилізації чи видалення.

 1. Вулично-дорожня мережа - це призначена для руху транспортних засобів і пішоходів мережа вулиць, доріг загального користування,внутрішньоквартальних та інших проїздів, тротуарів, пішохідних і велосипедних доріжок, а також майдани, площі, вуличні автомобільні стоянки з інженерними та допоміжними спорудами, технічними засобами організації дорожнього руху.
 2. Газон - певна ділянка однорідної території зі штучним або природним дерновим покривом, який створюється посівом і вирощуванням дерноутворюваль- них трав (переважно багаторічних) для декоративних, спортивних, ґрунтозахисних або інших цілей.
 3. Замовник будівельних робіт - особа, що укладає договори на проектування та проведення будівельних робіт, контролює виконання договірних зобов’язань, здійснює інші функції відповідно до законодавства.
 4. Заходи з благоустрою населених пунктів - роботи щодо відновлення, належного утримання та раціонального використання територій, охорони та організації упорядкування об'єктів благоустрою з урахуванням особливостей їх використання.
 5. Мала архітектурна форма - у зеленому господарстві штучно архітектурно- об’ємний елемент садово-паркової композиції: альтанки, бесідки, ротонди, арки, кіоски, павільйони, палатки, знаки, які об’єднані загальним художнім задумом, що виконують утилітарні та декоративні функції, садово-паркові меблі, обладнання ігрових та господарських майданчиків, декоративні вази, паркові скульптури, урни тощо.
 6. Мала архітектурна форма для провадження підприємницької діяльності -

це невелика (площею до ЗО кв. метрів) споруда торговельно-побутового призначення, яка виготовляється з полегшених конструкцій і встановлюється тимчасово без спорудження фундаменту.

 1. Механізоване прибирання - прибирання території із застосуванням миючих, прибиральних, снігоприбиральних та інших машин і механізмів.
 2. Об'єкти благоустрою - сукупність усіх територій селища, що складаються з окремих територій (їх частин) різного цільового призначання, житлової та громадської забудови, рекреаційного, територій промисловості, транспорту, зв'яз­ку, енергетики та іншого призначення, територій паркового, водного фондів та інших.

Об'єкти благоустрою:

 1. території загального користування:
 • парк (парки відпочинку, спортивні дитячі, меморіальні та інші), рекреаційні зони, пляж, зони зелених насаджень, сквери та майданчики для дозвілля та відпочинку;
 • майдани, площі, бульвари, проспекти;
 • вулиці, дороги, провулки, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки;
 • кладовища;
 • місця для зупинки маршрутних транспортних засобів;
 • місця для організації ярмарків, майданчики сезонної торгівлі;

- інші території загального користування в межах смт Козлів та с.Дмухівці ;

 1. прибудинкова територія;
 2. території будівель та споруд інженерного захисту територій;
 3. території підприємств, установ, організацій всіх форм власності і господарюва­ння та закріплені за ними території на умовах договору;
 4. інші території в межах  Козлівської ОТГ  .
 1. Прибудинкова територія - територія навколо багатоквартирного будинку, визначена актом на право власності чи користування земельною ділянкою і призначена для обслуговування багатоквартирного будинку .
 2. Рекламні засоби (з обладнанням) - це елементи благоустрою селища, які використовуються для розміщення зовнішньої реклами. До рекламних засобів (спеціальних конструкцій) відносяться тимчасові та стаціонарні рекламні засоби (світлові та несвітлові, наземні, плоскі та об'ємні стенди, щити, панно, транспаранти, таблички, короби, механічні, динамічні, електронні табло, екрани, панелі, тумби, складні просторові конструкції тощо). До обладнання зовнішньої реклами відносяться опори, блоки тощо.
 3. Реконструкція будинків та споруд, їх фасадів - комплекс будівельних робіт, пов’язаних із зміною техніко-економічних показників або використання об’єкта за новим призначенням у межах існуючих будівельних габаритів.
 4. Ручне прибирання - прибирання на відповідній території вручну шляхом збирання випадкового сміття, підмітання мітлою, прибирання сміття, снігу, криги лопатою, видалення їх за допомогою інших засобів.
 5. Суб'єкти у сфері благоустрою смт Козлів та с.Дмухівці - учасники відносин у сфері благоустрою а саме: органи державної влади та місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, громадяни.
 6. Територія - сукупність земельних ділянок, які використовуються для розміщення об'єктів загального користування: парків, скверів, бульварів, вулиць, провулків, площ, майданів, прибудинкових територій, пляжів, кладовищ, рекреаційних, оздоровчих, навчальних, спортивних, об'єктів промисловості, комунально-складських та інших у межах населеного пункту.
 7. Утримання в належному стані території - використання її за при­значенням відповідно до генерального плану населеного пункту, іншої містобудів­ної документації, місцевих правил забудови, правил благоустрою території насе­леного пункту, а також санітарне очищення території, її озеленення, збереження та відновлення об'єктів благоустрою.
 8. Утримання будинків і прибудинкових територій - діяльність, спрямована на задоволення потреб фізичної чи юридичної особи щодо забезпечення експлуатації та/або ремонту жилих та нежилих приміщень, будинків і споруд, комплексів будинків і споруд, а також утримання прилеглої до них (прибудинкової) території відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і пра­вил згідно із законодавством .

Розділ 3. ОРГАНІЗАЦІЯ ПРИБИРАННЯ ТА БЛАГОУСТРОЮ

Прибирання та благоустрій на території селища здійснюють:

 1. Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків:

- внутрішньоквартирна прибудинкова територія, в т.ч. і зелена зона з насаджен­нями, від вуличного тротуару до фасаду будинку;

 • у разі відсутності зеленої зони біля житлових будинків, територією обслугову­вання вважається  мощення будинку;
 • внутрішньоквартирні проїзди, тротуари і ігрові майданчики та сквери, зелені зони.
 1. Підприємства, організації і установи незалежно від форм власності:
 • територія в межах відведеної земельної ділянки;
 • територія від межі відведення (паркану) до проїжджої частини вулиці, внутрішньоквартирного проїзду;
 • території закріплені договором на утримання прилеглої території;
 1. Підприємства, установи, організації, юридичні особи незалежно від форми власності:
 • забезпечують виконання заходів з благоустрою, впорядкуванню, і озелененню селища;

відповідно до власних повноважень, вжити відповідних заходів по розробці та затвердженню схем об’єктів благоустрою.

 1. Посадові особи підприємств, установ, організацій несуть відповідальність за невиконання заходів з благоустрою, а також за дії чи бездіяльність, що призвели до завдання шкоди майну та/або здоров’ю громадян, на власних та закріплених за підприємствами, установами, організаціями територіях відповідно до закону.
 2. Власники забудови приватного сектора:
 • територія садиби у відведених межах;
 • територія, прилегла до садиби між тротуаром і садибою (парканом садиби), а в разі відсутності тротуару - між проїзджою частиною вулиці і садибою;
 • при наявності водовідвідних або водопонижуючих канав, прилеглих до при­садибної території - відкоси цих канав.
 1. Окремі підприємства та організації Козлівської ОТГ повинні проводити прибирання та благоустрій додаткових територій, а саме :
 • торговельні та інші організації і підприємства:
 • місць розміщення тимчасових точок оптової, роздрібної торгівлі та сфери послуг (кіоски, павільйони, лотки, столики, автомобілі тощо) в радіусі 7 метрів. При організації вуличної торгівлі, у тому числі під час проведення масових заходів, забезпечувати своєчасне прибирання, збір та вивезення сміття з відведеної тери­торії, не допускати його накопичення;

 підприємства, установи, організації:

 • прилеглі території до трансформаторних, газорозподільних підстанцій, які знахо­дяться на їх балансі в радіусі 15 метрів;
 • власники автозаправних станцій зобов’язані прибирати територію на відста­ні 15 м навколо станції (включаючи 0,5 м проїжджої частини від бордюрного каме­ню);
 1. Підприємства, установи, організації, юридичні особи незалежно від форми власності,фізичні особи зобов’язані проводити весь комплекс робіт, спрямованих на наведення чистоти і порядку:
 2. Здійснювати прибирання до 10.00 год.

 

 1. Забезпечувати розміщення контейнерів, урн для збору сміття та твердих побутових відходів у спеціально визначених місцях, утримувати їх в належному санітарно-технічному стані.
 2. Контролювати стан колодязів і утримувати кришки колодязів підземних комунікацій у справному стані та на рівні дорожнього покриття. При виявленні відкритих люків негайно повідомляти про це організації, які їх експлуатують.
 3. Своєчасно прибирати листя в період його опадання, не допускати накопичення, спалювання листя, гілля та сміття на території Козлівської ОТГ . Листя, гілля та сміття повинне вивозитись транспортом згідно додатково укладених угод.
 4. Регулярно знищувати бур’яни, скошувати траву висотою більше 10 см, облаштовувати газони та квітники, виконувати своєчасно роботи по догляду за зеленими зонами і насадженнями і виконувати своєчасну санітарну рубку і обрізання дерев і чагарників.
 5. Проводити снігоочистку дотримуючись таких правил:
 1. Роботи по очистці від снігу та льоду розпочинати з настанням снігопаду.
 2. Від снігу та льоду в першу чергу очищати тротуари, дороги до під’їздів житлових будинків, місць зупинок пасажирського транспорту, люки водопровідних колодязів.
 3. Під час ожеледиці посипати тротуари, переходи через вулиці, місця зупинок пасажирського транспорту, спуски, підйоми речовинами, що виключають ковзання. Посипати кухонною сіллю сніг та лід на тротуарах заборонено («Правила утримання зелених насаджень міст та інших населених пунктів України» п.3.6, стор.664).
 4. Регулярно з додержанням правил безпеки, проводити очистку дахів від снігу та льодових бурульок.
 5. Зібрані з прилеглих та закріплених територій сніг, лід, бруд та сміття повинні щоденно до 15 год. вивозитись у відповідні місця.

Розділ 4. ОРГАНІЗАЦІЯ САНІТАРНОЇ ОЧИСТКИ ТА ПРАВИЛА САНУТРИМАННЯ

 1. Відповідальність за санутримання та додержання правил санітарної очистки покладається на керівників організацій, підприємств та громадян на території яких розташовані об’єкти саночистки.
 2. Відповідальність за збір і вивезення харчових відходів покладається на підприємства громадського харчування.
 3. Всі організації, установи, підприємства незалежно від форм власності, що знаходяться на території Козлівської ОТГ , приватні підприємці, власники індивідуальних гаражів та громадяни, які мають будинки на правах приватної власності, зобов'язані:
 • мати діючі договори на вивезення, приймання та знешкодження побутових відходів та вносити плату за користування послугами на вивіз та захоронення твердих побутових відходів згідно затверджених норм накопичення сміття;
 • укладати угоди з дезінфекційною службою на проведення робіт по боротьбі з комахами та гризунами.

 

 1. Керівники підприємств, установ, організацій, громадяни зобов’язані додержуватись таких правил санутримання та саночистки:
 1. Категорично забороняється накопичувати на прилеглій, закріпленій та дворовій території побутові і промислові відходи; влаштовувати звалища (будь- якого сміття, відходів будь-якої величини на селищній території).
 2. Дотримуватись термінів вивезення сміття та місць його складування, визначених “Санітарними правилами утримання територій населених пунктів”.
 3.  Сміттєзбірники повинні встановлюватись на асфальтованих або бетонованих майданчиках, які загороджуються. Під’їзні дороги до них повинні мати тверде покриття.
 4.  Сміттєзбірники, майданчики та прилегла до них територія повинні утримуватись в належному санітарно-технічному стані.
 5. Громадські туалети, сміттєзбірники, вигрібні ями необхідно дезінфікувати.
 6. Дезінфекцію проводити хімічними препаратами у відповідності з періодичністю, встановленою органами санітарного нагляду;
 7. Встановлювати на своїй території (в будинках, де немає каналізаційних мереж) одне санітарне пристосування (туалет, вигрібну, помийну ями тощо) згідно санітарних норм.
 8. Урни для сміття обов’язково встановлюються біля входу у видовищні установи, біля торговельних точок, на ринках, зупинках пасажирського транспорту, у скверах, на бульварах, площах та інших місцях. Урни повинні утримуватись у справному стані, очищатись від сміття в міру накопичення (але не менш ніж 1 раз на добу), митись і дезинфікуватись організаціями, яким належать.

4.5. ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

 1. Викидати на території селища у річку, водойми, канави, колодязі підземних комунікацій сміття, побутові виробничі відходи, нечистоти тощо;
 1. Встановлювати на подвір’ї санітарні пристосування (туалети, помийні ями тощо), які не відповідають санітарним нормам;
 2. Засипати колодязі підземних інженерних мереж брудом, сміттям, побутовими та виробничими відходами;
 3. Утеплювати водопровідні колонки і крани матеріалами, що здатні загниватися;
 4. Мити посуд, автомобілі, прати білизну і інше біля водопровідних колонок і у відкритих водоймах;
 5. Виливати на вулицю мильну та відпрацьовану воду і інші побутові нечистоти;
 6. Купати домашніх тварин у водоймах, вигулювати їх у місцях масового відпочинку, на дитячих майданчиках;
 7. Випускати на вулиці селища, комунальні домоволодіння, території зелених насаджень заплави річки, водоймищ, місця масового відпочинку домашніх тварин та птицю;
 8. Розкладати багаття, спалювати листя, сміття тощо на територіях Козлівської ОТГ, підприємств, організацій, зелених насаджень, та інших місцях. Листя, гілля та сміття повинне вивозитись транспортом згідно додатково укладених угод.

Розділ 5. ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ПРОВЕДЕННЯ САНІТАРНИХ ДНІВ, СУБОТНИКІВ, МІСЯЧНИКІВ ПО САНІТАРНІЙ ОЧИСТЦІ ТА БЛАГОУСТРОЮ

 1. З метою залучення населення до проведення робіт по благоустрою, озеле­ненню, підтриманню чистоти і порядку в громаді , рішенням виконкому можуть оголошуватися дні чистоти (санітарні дні) суботники, а також місячники по саночистці та благоустрою. Єдиний санітарний день субота .
 2. Керівники підприємств, організацій, навчальних закладів, громадяни за місцем проживання в ці дні силами своїх колективів і транспорту проводять на своїх дворових, прилеглих і закріплених територіях ретельне прибирання, догляд за зеленими насадженнями, квітниками, газонами, знищують бур’яни та скошують траву, вивозять сміття на полігон утилізації, проводять очистку, а в необхідних випадках - фарбування огорож, фасадів, цокольних споруд, миття вікон і парадних дверей.
 3. Для періодичного контролю за санітарним станом та благоустроєм будівель, прибудинкових, прилеглих та закріплених територій на підприємствах, в організаціях на громадських засадах можуть створюватися санітарні комісії.
 4. Прибирання територій у весняно-літній період здійснюється: ранкове - до 10.00 год., денне - з 13.00 до 16.00 год. Період весняно-літнього утримання встановлюється з 15 квітня до 15 жовтня. Залежно від кліматичних умов він може бути змінений за погодженням з виконкомом Козлівської селищної ради.
 5. Сміття повинно бути вивезено на спеціально відведене звалище. Протягом дня повинен здійснюватись збір сміття, паперу і інших відходів.
  1. Для недопущення утворення снігових заметів, з настанням снігопадів повинно здійснюватись прибирання снігу з підгортанням його у вали до закінчення снігопаду. Прибирання і зрубів льоду починається одночасно з настанням снігопадів і здійснюється в першу чергу на магістральних вулицях з метою забезпечення безперебійного руху транспорту.
 1. Прибирання, вивіз снігу і зрубів льоду з вулиць, площ, тротуарів, дворів і інших територій, не закріплених за комунальними підприємствами, здійснюється організаціями та власниками будинків.
 2. Очистка дахів від снігу та зняття льодових бурульок із дахів і ринв повинно здійснюватись систематично, з обов’язковим застосуванням запобіжних засобів для уникнення нещасних випадків з пішоходами і пошкоджень телефонних, телеграфних, радіотрансляційних, електричних і освітлювальних мереж, ліхтарів вуличного освітлення, зелених насаджень і інших споруд.
 3. Механізоване посипання піскосумішшю проїжджої частини вулиць, площ, широких тротуарів здійснюється в плановому порядку за графіком підприємствами, організаціями, установами.
 4. Під час ожеледиці посипання піском тротуарів, пішохідних доріжок, проїжджої частини вулиць в зоні автобусних зупинок і самих посадочних майданчиків, підйомів, спусків та інших небезпечних місць здійснюється систематично, забезпечуючи тим самим нормальний рух пішоходів і транспорту.
 5. Прибирання в осінньо-зимовий період і посипання піском повинні закінчуватись до 10.00 год. і, в разі потреби, здійснюватись протягом усього дня, а в період снігопадів, відлиг і ожеледиці - цілодобово.
 6. Подвір’я житлових і адміністративних будівель повинні утримуватись в належному санітарному стані. Повинно здійснюватись прибирання, вивезення снігу, посипання піском в зимовий період, своєчасне вивезення сміття і нечистот,

очищення водостоків і дренажів. Прибирання і очищення дворів повинно здійснюватись до 10.00 год.

 1. Побутове сміття повинно збиратись і зберігатись у санітарних сміттєзбірниках та металевих контейнерах. Для контейнерів на подвір’ях повинні бути визначені спеціальні майданчики з тіньової сторони з водонепроникним покриттям, загороджені зеленими насадженнями або сітковою, цегляною чи бетонною огорожею. Розташування, розміри і оформлення майданчиків повинні забезпечувати вільний проїзд та умови для завантаження спецавтотранспорту при погодженні з відділом архітектури райдержадміністрації та райсанепідстанцією.
 2. Майданчики повинні бути віддалені від житлових будинків, дитячих установ, спортивних майданчиків, місць відпочинку на відстані від 20 і не далі 100м. Розміри майданчиків повинні бути розраховані на встановлення необхідної кількості контейнерів відповідно до чисельності мешканців та норм накопичення твердих побутових відходів.
 3. На час ремонту будинків та житлових приміщень на територіях подвір’їв відводиться місце за погодженням з виконкомом для тимчасового складання будматеріалів і будівельного сміття. Сміття повинне вивозитися відповідальним за проведення ремонтних робіт.
 4. Забороняється звалювати сміття на території подвір’я багатоквартирного житлового будинку. Забороняється складування в контейнері будівельного сміття, металобрухту, гною, нечистот, бур’янів, гілок дерев.
 5. Будинковолодіння, які не мають каналізації, повинні мати утеплені вигреби туалетних та помийних ям з водонепроникним дном і стінками та бути закритими. Забороняється виливати помиї і нечистоти на території подвір’я, вулиці
 6. Вигреби туалетних і помийних ям, сміттєзбірники, контейнери повинні своєчасно очищатись, утримуватись у справному стані і дезінфікуватись (дезинфекція сміттєзбірних контейнерів здійснюється один раз на 15 днів, майданчиків навколо них - щоденно, стін туалетів - один раз на тиждень, туалетних і помийних ям - один раз на три дні). Дезинфекція здійснюється шляхом пробілювання і посипання хлорним вапном, іншими препаратами та засобами, належними будинковолодінням або санепідстанцїї.
 7. Збір і вивезення твердих побутових відходів та нечистот з будинковолодінь здійснюється відповідно до санітарно-гігієнічних вимог планово-регулярної системи графіків і разових замовлень спецтранспортом. Вивезення з будинковолодінь здійснюється: сміття - не рідше, ніж раз на три дні, нечистот - при потребі.
 8. Стосунки з організаціями з питань вивезення і захоронення побутових відходів будуються на підставі фактичного накопичення відходів на одного мешканця чи іншу розрахункову одиницю (для організацій), або затверджених норм. Розрахунок з обслуговуючими організаціями здійснюється на підставі затверджених тарифів.

 

 

 

 

Розділ 6. ОРГАНІЗАЦІЯ ЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ДОГЛЯДУ
ЗА ЗЕЛЕНИМИ НАСАДЖЕННЯМИ

 Здійснюється відповідно до “Правил утримання зелених насаджень міст та інших населених пунктів України”, цими Правилами, іншими нормативними актами.

 1. Відповідальність за виконання по розділу при утриманні зелених насаджень покладається безпосередньо на керівників підприємств, які мають на своїй території зелені насадження.
 2. Відповідальність за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними покладається :
 • щодо насаджень, які відносяться до комунальної власності - на виконком селищної ради, чи спеціально уповноважені ними органи, при інших формах власності - на землевласників і землекористувачів;
 • на вулицях перед будівлями до проїжджої частини, всередині квартальних насаджень та садів мікрорайонів - на власників (Орендарів) житлових, громадських і промислових будівель та споруд, а також на власників будівель побуту, торгівлі, освіти, охорони здоров’я;
 • на територіях підприємств, а також на прилеглих до них ділянках і санітарно- захисних зонах - на ці підприємства;
 • на територіях зелених насаджень, відведених під будівництво, з дня початку робіт на керівників організацій, котрим відведені земельні ділянки, або керівників будівельних організацій;
 • на пустирях, берегах водоймищ та річки - на керівників прилеглих підприємств за рішенням місцевих органів державної виконавчої влади;
 • на приватних садибах і прилеглих ділянках - на їх власників.
 1. До обов’язків власників і користувачів зелених насаджень входить:
 • забезпечення збережень насаджень, квітників, газонів, доріжок і обладнання та належний догляд за ними відповідно до цих Правил;

-вжиття протягом року необхідних заходів щодо боротьби із шкідниками та хворобами зелених насаджень;

 • видалення сухостійних дерев чи чагарників, вирізування сухих і поламаних гілок своїми силами або за договорами із спеціалізованими підприємствами та організаціями;
 • заміна у повному обсязі засохлих та пошкоджених, а також садіння нових дерев і кущів.
 1. На території зелених насаджень забороняється:
 • складувати будь-які матеріали;
 • влаштовувати звалища сміття, забруднених снігу та льоду;
 • посипати кухонною сіллю сніг та лід на тротуарах;
 • обладнувати стоянки автомашин, мотоциклів, велосипедів та інших транспортних засобів (якщо це призводить до пошкодження зелених насаджень, квітників та газонів);
 • будь-яке будівництво, у тому числі і павільйонів для торгівлі, розміщення малих форм архітектури без погодження з відділом архітектури райдержадміністрації та виконкомом селищної ради;
 • використовувати малі форми архітектури не за призначенням;
 • влаштовувати зупинки пасажирського транспорту на газонах, біля дерев та живоплотів (без погодження з органами, що здійснюють контроль);
 • ходити та влаштовувати ігри на газонах, кататися на ковзанах, санчатах, за винятком місць, спеціально для цього відведених і обладнаних;
 • випалювати суху рослинність, розпалювати багаття та порушувати інші правила протипожежної безпеки;
 • підвішувати на деревах гамаки, гойдалки, мотузки для сушіння білизни, прикріп­лювати рекламні щити, електроприводи, електрогірлянди з лампочок та інші     предмети, якщо вони можуть пошкодити дерево;
 • добувати з дерев сік, смолу, робити надрізи, надписи, наносити механічні пошко­дження;
 • рвати квіти і ламати дерева чи чагарники, витоптувати газони, квітники;
 • знищувати мурашники, ловити птахів і звірів та стріляти у них;
 • засмічувати і засипати водоймища або влаштовувати на них загати;
 • висаджувати зелені насадження без погодження з власниками підземних комуні­кацій.
 1. Юридичні та фізичні особи, зацікавлені у знесенні зелених насаджень, зобов’язані забезпечити посадку дерев, кущів, квітів або посів газонів у трикратному розмірі від тих, що підлягають знесенню, а також доглядати за цими насадженнями впродовж трьох років. При цьому посадковий матеріал повинен бути придбаний в розсадниках, відповідати встановленим стандартам.
 2. Місця висадки зелених насаджень визначаються за погодженням з уповноваженими органами.

Розділ 7. ВИКОНАННЯ ЗЕМЛЯНИХ РОБІТ І

ПРОКЛАДАННЯ ПІДЗЕМНИХ КОМУНІКАЦІЙ

7.1Підприємства, установи, організації, громадяни, виконуючи земляні роботи ЗОБОВ’ЯЗАНІ:

 • виконувати проектування, будівництво і експлуатацію інженерних комунікацій у суворій відповідності з діючими інструкціями, нормами та технічними умовами ;
 • прокладку підземних комунікацій, реконструкцій і будівництво нових інженерних мереж на вулицях та площах з удосконаленим шляховим покриттям та інтенсивним рухом транспорту і пішоходів виконувати, як правило, закритим способом;
 • всі види планових земляних робіт проводити при наявності дозволу, а після проведення аварійних робіт отримати вимогу на проведення робіт по благоустрою протягом 3-х діб в виконкомі селищної ради;
  1. Замовник для одержання планового дозволу на проведення робіт незалежно від місця знаходження підземних комунікацій, повинен представити не пізніше ніж за десять днів до початку робіт такі документи:
 • проект погоджений зі всіма зацікавленими організаціями;
 • заявку за підписом керівника організації про призначення відповідальної особи за роботи;
 • схему організації робіт, з урахуванням маршрутів руху транспорту, погоджену з автоінспекцією;
 • копію угоди з підприємством згідно ліцензії на виконання робіт по відновленню тротуарної плитки та асфальтобетонного покриття після проведення земляних робіт;
 • копію угоди з комунальним підприємством на вивіз та захоронения будівельних відходів;

 7.3 Керівник організації, яка виконує роботи, несе відповідальність за дотримання умов, погоджень і вимог, викладених в дозволі (ордері) та правилах проведення робіт. Також відповідальність несе субпідрядна організація

7.4 Проведення робіт по закінченню вказаних у дозволі термінів (без оформлення нового дозволу) не допускається і вважається самовільним.

7.5 Роботи, які проводяться без дозволу, повинні бути негайно припинені на вимогу працівників виконкому. Відбудова розритої ділянки проводиться силами та коштами порушника, винні особи (юридичні або фізичні) притягуються до відповідальності передбаченої законодавчими і нормативними актами.

За самовільне розриття на рівні з виконавцем робіт несе відповідальність також керівник організації.

 1. Організаціям, які систематично порушують правила проведення робіт, видача ордерів на проведення робіт припиняється до завершення ними розпочатих робіт та виправлення допущених порушень.

7.7 Видача ордеру на розриття вулиць з твердим покриттям та інтенсивним рухом транспорту та пішоходів або строком більше доби, проводиться тільки за розпорядженням селищного голови.

7.8 Про початок робіт організація, яка одержала дозвіл, повинна сповістити пожежну інспекцію, швидку допомогу, відділення поліції .

7.9 Для проведення робіт по прокладанню інженерних мереж керівники організацій зобов’язані виділити відповідальних осіб, які мають необхідні технічні знання для виконання цих робіт та ознайомлені з правилами.

Виконавці робіт і робітники повинні вивчити правила безпеки проведення робіт в зоні розміщення діючих газопроводів, електрокабелю, ліній зв’язку та інших комунікацій.

 1. Дозвіл (ордер) повинен знаходитися на місці проведення робіт у відповідальної особи.
 2. З метою попередження випадків пошкодження існуючих підземних комунікацій виконавець робіт зобов’язаний не пізніше, як за добу до початку планових робіт, викликати представників зацікавлених організацій, встановити разом з ними і представником будівельної організації точне місце знаходження підземних мереж, після чого відповідальна особа зобов’язана вжити необхідні заходи для збереження інженерних мереж і провести до початку робіт інструктаж робітників.
 3. Керівники експлуатуючих організацій зобов’язані забезпечити своєчасну явку своїх представників до місця проведення робіт і дати письмові вказівки про умови забезпечення, збереження належних їм підземних комунікацій. При виконанні земляних робіт механізмами відповідальна особа повинна видати водію землерийного механізму схему виконання робіт, а також показати на місцевості межі розміщення підземних діючих комунікацій.
 4. Організація і особа, яка відповідає за виконання робіт, несуть відповідальність за пошкодження підземних мереж, пунктів державної міської полігонометрії і зелених насаджень.
 5. Пошкоджені комунікації повинні бути негайно полагоджені за кошти організацій, які їх ушкодили.

7.15 При виявленні споруд і комунікацій, зелених насаджень в процесі виконання робіт, не вказаних у проекті, виконавець повинен негайно припинити роботи і повідомити про це замовника.

Замовник повинен викликати на місце роботи представника проектної організації, відділ архітектури РДА і організації, якій належить виявлена споруда, комунікації, зелені насадження для складання акту і прийняття рішення по даному питанню. 7.16.3АБОРОНЯЄТБСЯ:

 • перенесення існуючих підземних комунікацій, зелених насаджень, якщо це не передбачено проектом;
 • завалювати будівельними матеріалами зелені насадження, кришки люків, колодя­зів, водостічних решіток;
 • готувати розчин і бетон безпосередньо на проїжджій та пішохідній частинах вулиць;
 • робити відкачку води з колодязів безпосередньо на тротуари і проїжджу частину вулиць, крім аварійних робіт, виконуваних комунальними підприємствами;
 • займати зайві майданчики під складування, огородження робіт понад установлені

кордони.                                                                                             

 1. В межах охоронних зон ліній електрозв’язку виконувати різного роду земляні, будівельні, монтажні, меліоративні, сільськогосподарські земляні роботи, саджати дерева, складати матеріали, розпалювати вогнища, заміну опор, викопування підва­лів, колодязів і інші роботи без попереднього погодження та письмового дозволу цеху «Укртелекому»
 2. Не пізніше, ніж за добу до початку робіт викликати на місце представників зацікавлених організацій. В телефонограмі про збір представників вказати номер і дату видачі дозволу, посаду та прізвище виконавця робіт.
 3. Власники підземних інженерних мереж, отримавши виклик на місце початку робіт, де відсутні їхні комунікації, повинні телефонограмою повідомити про це організацію, яка зробила виклик.
 1. При неявці на місце робіт викликаних представників протягом години потрібно викликати їх повторно. До їх прибуття виконання робіт забороняється. При повторній неявці на місце робіт представників власників інженерних мереж роботи виконуються згідно з кресленнями. Збитки за пошкодження мереж власникам не відшкодовуються.
 2. Обов’язково загородити зону робіт:
 • при проведенні робіт на проїзній частині дороги слід встановити стандартну огорожу, відповідні дорожні знаки, регулювання вуличного руху;
 • з настанням темряви місце роботи повинно бути освітлено.
 1. Доставляти матеріали на місце робіт тільки після отримання дозволу Держархбудконтролю на їх виконання.
 2. Порядок і терміни виконання робіт в межах тротуарів та проїзної частини, які не потребують загороджень або перекриття руху транспорту визначаються  ДПС.
 3. Виконавець робіт зобов’язаний дотримуватись передбаченого проектом порядку та термінів їх виконання і створити умови для безпечного руху транспорту та пішоходів згідно з “Правилами дорожнього руху”.
 4. Організація руху транспорту під час робіт на проїзній частині вулиці з її закриттям (частково або повністю) визначається  ДПС.
 5. Для руху пішоходів з обох сторін, як правило, повинна залишитися смуга тротуару шириною не менше 1,0 м в особливих випадках одна сторона тротуару може бути зайнята повністю, але з обов’язковим збереженням руху пішоходів по всій ширині протилежного тротуару.
 6. Організація, яка здійснює роботи, зобов’язана до їх початку:
 • огородити місце розкриття окремими стандартними бар’єрами, пофарбованими в яскраві кольори;
 • встановити шляхові знаки і покажчики стандартного типу.
 1. Відновлення асфальтобетонного покриття та зеленої зони, з подальшим посівом трави, повинно бути виконано у вказані в дозволі строки. У разі виконання робіт вздовж тротуарів та проїжджих частин вулиць відновлення
  асфальтобетонного покриття проводити на всю ширину тротуару та проїжджої
  частини вулиці.

7.29. При аваріях на підземних комунікаціях, ліквідація яких потребує негайного
розкриття вулиць, організація, яка веде роботу, може розпочати їх після
повідомлення про початок робіт своєю телефонограмою виконком селищної ради,
пожежну інспекцію, всі організації, які мають підземні комунікації на ділянці
розкриття, з наступним оформленням (не більше 3-х діб) аварійного дозволу
(ордеру).

 1. При відсутності дозволу виконкому селищної ради або збільшення строку
  проведення робіт розкриття вважається самовільним . Після спливу даного терміну
  організація, якій видано ордер, повинна відновити місце розкриття протягом 3-х
  діб.
 2. Встановити норми виконання аварійно-відновлювальних робіт на мережах:

водопровідні каналізаційні мережі                                                        -                3 доби;

електричні мережі                                                                                  -           5 діб;

 газові мережі                                                                                                    -           3 доби;

 телефонні мережі                                                                                            -           3 доби;

В складних випадках продовження терміну виконання робіт слід погодити з виконкомом селищної ради.

 1. Відповідальна за розкриття особа забезпечує дотримання правил техніки безпеки і всіх інших вимог, передбачених діючими правилами.
 2. У випадках, коли роботи по ліквідації аварії вимагають закриття проїзду, дорожньо патрульна служба  зобов’язана негайно направити відповідальну особу на місце аварії для вирішення питання закриття проїзду та організації об’їзду.
 3. Знятий асфальт, зайвий непридатний для зворотної засипки, грунт, що виймається з траншеї або котловану, слід вивозити одночасно з розриттям траншеї (котловану), не допускаючи тимчасових відвалів, погодивши місто складування з виконкомом селищної ради.
 4. Якщо розриваються вдосконалені покриття, засипка траншей чи котловану повинна виконуватись піщано-гравійною сумішшю з пошаровим ущільненням катком.
 5. При розкритті в зоні невдосконалених покриттів, засипка траншеї і котлованів може виконуватись місцевим ґрунтом з обов'язковим пошаровим ущільненням катком.

Розділ 8. ВИМОГИ ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ БУДІВЕЛЬНИХ, РЕМОНТНО - БУДІВЕЛЬНИХ, ХУДОЖНЬО -ОФОРМЛЮВАЛЬНИХ РОБІТ ТА РОБІТ ПО БЛАГОУСТРОЮ Козлівської ОТГ . Вимоги до утримання елементів благоустрою  Козлівської ОТГ .

 1. Порядок утримання будинків та споруд, їх фасадів.
 2. Порядок утримання будинків та споруд, їх фасадів здійснюється відповідно до вимог Закону України “Про охорону культурної спадщини”, ДБН А.2.2-3-2004 “Склад, порядок розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва”, Положенням про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт, затверджених наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 05.12.00 р. №273, та інших нормативних актів.
 3. Вимоги щодо порядку утримання будинків та споруд, їх фасадів є обов’язковими для всіх замовників будівельних робіт, які здійснюють ремонтні або будівельні роботи по фасадах.
 4. Всі види проектних робіт на території громади здійснюються згідно з діючою містобудівною документацією, державними нормами будівельного і технологічного проектування, державними стандартами, нормами та Правилами забудови Козлівської ОТГ.
 5. Всі ремонтні, реставраційні, відновлювальні або будівельні роботи по фасадах здійснюються за проектами, узгодженими та затвердженими у порядку, визначеному в ДБН А.2.2-3-2004 «Склад, порядок розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва».
 6. Після затвердження у встановленому порядку проектно-кошторисної докуме­нтації замовник будівельних робіт повинен отримати дозвіл на виконання ремонтних або будівельних робіт відповідно до вимог Положення про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт, затверджене наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 05.12.2000 р. №273.
 7. Можливість вторинного використання раніше погодженої проектної докумен­тації для проведення ремонтних робіт визначає відділ містобудування та архітектури РДА.
 8. При виконанні будівельних та ремонтно - будівельних робіт необхідно огороджувати будівельні майданчики охайними або типовими інвентарними щитами, або захисною сіткою, плівкою. На огорожі вивісити таблички з назвою організації, що виконує роботи, контактний телефон, прізвище, ім’я, по батькові відповідального за виконання робіт особи і термін закінчення робіт. При виконанні цих робіт відповідальні особи зобов’язані вживати необхідних заходів, спрямованих на запобігання забруднення території, прилеглої до будівельного майданчика. Будівельне сміття та грунт необхідно вивозити з будівельних майданчиків регулярно. Розбирати риштування, вивозити механізми та матеріали необхідно негайно після того як відпаде в них потреба. Грунт та сміття з територій підприємств, будівельних майданчиків необхідно транспортувати тільки в місця, відведені під звалища, узгоджені з виконкомом селищної ради. Викидати сміття та грунт у невстановлених місцях забороняється.

Забороняється накопичення та зберігання будівельного сміття на будівельних майданчиках та поза ними терміном більше 3-х діб.

 1. Елементи зовнішнього благоустрою, порушені при виконанні будівельних, ремонтних або аварійних робіт, повинні бути відновлені у триденний термін після їх закінчення та здані відповідним організаціям.
 2. Будь-яке капітальне будівництво, реконструкція та перепрофілювання об’єктів, будівництво та розміщення всіх видів огорож, кіосків, палаток, павільйонів, дитячих та спортивних майданчиків, газонних огорож, установка інших малих архітектурних форм, меморіальних дощок, дошки пошани, рекламних стендів, усіх видів реклами, щитів для газет та оголошень, а також будівництво підземних інженерних мереж, пов’язаних з розриттям грунту, дозволяється тільки після отримання дозволу виконкому селищної ради за погодженням з відділом архітектури та містобудування РДА, та іншими уповноваженими органами.
 3. Порядок здійснення благоустрою та утримання жилих, культурно- побутових, промислових та інших споруд.
 4. Власники або балансоутримувач житлових, культурно-побутових, промислових та інших будинків і споруд зобов’язані слідкувати за їх належним технічним станом, зовнішнім виглядом у цілому та окремих частин: балконів, покрівель, водостічних труб, дверей і т.д. у найкоротші строки усувати пошкодження, своєчасно очищати покрівлі від снігу та криги.
 5. Всі види будівельних і монтажних робіт повинні проводитись у встановленому законом порядку після отримання відповідних дозволів. Ремонт та фарбування фасадів будинків і конструкцій можливе при погодженні відділу архітектури та містобудування РДА. Влаштування інженерних мереж (кабельне телебачення, інтернет та інші) всередині та зовні жилих,-культурно-побутових, промислових та інших будинків і споруд можливе при погодженні з балансоутримувачем та відділом архітектури та містобудування РДА.
 6. На фасадах будинків повинні бути встановлені аншлаги з найменуванням вулиць, провулків, проспектів та площ, номери будинків.
 7. При вході повинні бути встановлені :

- стенди для розміщення оголошень та соціальної реклами.

 1. На дверях квартир повинні бути вказані їх номери. Нумерація під’їздів і квартир в одному будинку повинна бути впорядкована так, щоб не було однакових номерів.
 2. Своєчасно проводити капітальний та поточний ремонти, фарбування фасадів. Фарбування фасадів та малих архітектурних форм проводити тільки в кольори, погоджені з відділом архітектури та містобудування РДА.

 

 1. Відповідальні посадові особи підприємств, установ, організацій зобов’язані:
 • проводити своєчасне відновлення зовнішнього вигляду фасадів згідно з паспортом зовнішнього оздоблення, погодженим відділом містобудування та архітектури РДА;
 • забезпечувати щорічне і після стихійного лиха обстеження відповідних будівель та споруд та засвідчувати проведені обстеження актами;
 • слідкувати за належним технічним станом, зовнішнім виглядом у цілому та окремих частин будівель: балконів, покрівель, водостічних труб, дверей тощо;
 • змінювати зовнішній вигляд фасадів будівель та споруд тільки на підставі затверджених у встановленому порядку проектів та за умови одержання дозволу на виконання цих робіт;
 • власники об’єктів благоустрою забезпечують освітлення об’єктів (сквери,будівлі, реклама та інше), належне утримання, функціонування та збереження освітлювальних приладів, впровадження енергозберігаючих технологій та обладнання відповідно до вимог державних стандартів, норм і правил;
 • розміщувати елементи зовнішнього благоустрою або обладнання архітектур­но-художнього освітлювання на фасаді тільки на підставі відповідного дозволу, згоди власника будівлі або приміщень за проектом, погодженим відділом містобу­дування та архітектури РДА;
 • регулярно проводити обстеження та здійснювати паспортизацію будівель і споруд з метою забезпечення їх надійної експлуатації відповідно до затверджених уповноваженим органом Правил обстеження, оцінки технічного стану та паспор­тизації виробничих будівель і споруд, Положення про безпечну та надійну експлу­атацію виробничих будівель і споруд, Положення про спеціалізовані організації з

проведення обстежень та паспортизації існуючих будівель і споруд з метою забезпечення їх надійності й безпечної експлуатації, інших нормативних актів.

 1. У разі оренди будівель або окремих приміщень порядок утримання їх в нале­жному стані встановлює орендодавець у договорі оренди.
 1. 3 метою виключення факторів, які негативно впливають на архітектурно-художній та естетичний зовнішній вигляд селища

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

 1. Без архітектурно-планувальних завдань виданих відділом містобудування та архітектури РДА та дозволу виконкому, встановлювати на площах, вулицях, троту­арах і інших територіях селища малі архітектурні форми (кіоски, павільйони, побутові приміщення та інші).
 2. Розвішувати афіші, плакати, об’яви, реклами, стенди, транспаранти, зонти, робити написи на стінах будівель і малих архітектурних формах (кіоски, павільйони, побутові приміщення та інші), в салонах пасажирського транспорту (без погодження з власником), на огорожах, дверях, опорах електроліній, деревах та інших не відведених для цієї мети об’єктах або організовувати роботи по їх розміщенню.
 3. Без погодження з відділом містобудування та архітектури РДА фарбувати, білити скульптурні зображення, пам’ятники, опори електроліній, декоративні дерева та інші архітектурні форми.
 4. Висаджувати городні культури на прилеглих до домоволодінь територіях, вулицях селища, парках, скверах, вільних ділянках, зонах відпочинку, газонах та інших, не призначених для цієї мети місцях.
 5. Складати будівельний матеріал, паливо, влаштовувати місця зберігання сільгосптехніки та інвентаря тощо на прилеглих територіях приватних домоволодінь.
 6. Завалювати місця торгівлі, побутового обслуговування тарою, пакувальними матеріалами.
 7. Юридичним та фізичним особам встановлювати тимчасові торговельні точки (автомашини, палатки, столики тощо) на площах, вулицях, парках, скверах і в інших невстановлених місцях селища без відповідного дозволу виконкому.
 8. Робити до малих архітектурних форм (кіоски, павільйони, побутові приміщення та інші) прибудови, козирки, загорожі, віконниці не передбачені проектом, використовувати їх під складські цілі.
 9. Будувати, пристроювати окремі елементи будівель, змінювати або демонтувати архітектурні деталі, виконувати перебудову жилих приміщень, балконів та лоджій, їх скління без узгодження з відділом містобудування та архітектури РДА та виконкомом селищної ради.
 10. Розпочинати будівельно-монтажні роботи без влаштування огорожі місця проведення робіт.
 11. Фарбувати елементи багатоквартирних житлових будинків без погодження з відділом містобудування та архітектури РДА.
 12. Самовільно розміщувати або розміщувати в невстановлених для цього місцях побутові вагончики, контейнери, ємності, інвентар, пристрої, механізми, транспортні засоби та їх елементи тощо.

8.8.13 Залишати без нагляду об’єкти незавершеного будівництва, реконструкції, ремонту та переобладнання.

 1. Написи, малюнки на стінах будівель, споруд, парканах, огорожах, тротуарах, площах, дверях, зупинках громадського транспорту тощо.
 2. Руйнувати малі архітектурні форми та елементи благоустрою (засоби та обладнання зовнішнього освітлення та зовнішньої реклами, технічні засоби регулювання дорожнього руху (дорожні знаки), елементи дитячих, спортивних та інших майданчиків, лави, урни, навіси на зупинках громадського транспорту, паркани, огорожі, альтанки, декоративні скульптури та композиції, пам’ятники, вази для квітів, тощо).
 3. Порушувати правила з утримання, ремонту та руйнувати об’єкти селищної інфраструктури (будівлі та споруди, несучі конструкції будівель та споруд, покриття доріг, тротуарів, площ, елементи зовнішнього освітлення, електроопори, таксофони, фонтани, пам’ятники, скульптури, меморіальні дошки, зелені зони, газони, клумби, квітники тощо).
 4. Вигулювати собак, кішок та інших тварин в невстановлених для цих цілей місцях, приводити їх в приміщення магазинів, столових, на дитячі майданчики, бульвари, пляжі, сквери, сади, закопувати трупи тварин на території селища, купати в ставках та фонтанах, вигулювати собак без повідків та намордників.
 5. Здійснювати ремонт, обслуговування та миття автомобілів, мотоциклів та інших автотранспортних засобів у невстановлених для цього місцях, крім випадків, коли це необхідно для негайного усунення аварійно-небезпечної обстановки.
 6. Влаштовувати стоянки, паркування автотранспортних засобів на газонах, тротуарах, дитячих та спортивних майданчиках, залишати автотранспортні засоби на внутрішньоквартирних проїздах, в місцях де вони заважають проїзду спеціальних машин швидкої допомоги, пожежних машин, прибиральної та аварійної техніки.
 7. Влаштовувати стоянки службового та приватного транспорту на прибудинкових територіях, прилеглих територіях до гаражів, автостоянок тощо.
 8. Перекривати без погодження з дорожньою патрульною службою проїзди між дворами, встановлювати шлагбауми та інші перешкоди, які утруднюють або роблять неможливим рух автотранспорту.
 9. Захаращувати або перекривати пожежні проїзди на територіях, прилеглих до житлових будинків.
 1. Порядок випасу, вигулу та прогону свійських тварин
 1. Випас (вигул) тварин поза місць утримання і поза відведених для цього місць (на меморіальних комплексах, пам’ятних знаках, скверах, газонах, дитячих майданчиках, місцях відпочинку громадян) забороняється.
 1. Випас (вигул) тварин здійснюється у супроводі власника, або іншої уповноваженої ним особи.
 1. Переміщення (прогін) тварин по населеному пункту від місця утримання до місця пасіння, в ветеринарну установу при зміні власника і у всіх інших випадках допускається тільки у супроводі власника або уповноваженої ним особи.

Забороняється прогін сільськогосподарських тварин на території житлових масивів багатоповерхової забудови, дитячих майданчиків, скверів, парків, інших місць загального користування.

 1. Власник тварин зобов'язаний:
 1. забезпечувати безпеку громадян від впливу тварин, а також забезпечувати спокій і тишу для оточуючих;
 2. не допускати вільного і випасу бродяжництва тварин в межах населених пунктів
 1. виконувати приписи посадових осіб органів державного санітарно- епідеміологічного та ветеринарного нагляду;
 2. не допускати забруднення навколишнього середовища відходами тваринництва, доставляти трупи тварин, абортовані і мертвонароджені плоди в спеціально відведені місця. Відходи від утримання тварин дозволяється тимчасово складувати не далі 5 м від тильної або бічної частини двору з відповідною огорожею, яка перешкоджає забрудненню території загального користування, з подальшим вивезенням на санкціоноване звалище.
 3. дотримуватися правил прогону по населеному пункту і вигулу тварин;

11) виконувати інші вимоги: здійснювати прибирання території доріг, прибудинкових територій від відходів тваринництва, попереджувати появу мух, і неприємних запахів.

 1. Відповідальність власників тварин:
 1. . Підприємства, установи, організації розташовані на території селища і громадяни, які проживають на території громади , зобов'язані дотримуватися вимог цих Правил прогону та вигулу свійських тварин.
 2. .Своєчасно і в повному обсязі реагувати на вимоги уповноважених на те осіб за виключення випадків появи на посівних площах і поблизу їх, житловій зоні населених пунктів, у місцях загального користування, парках, скверах, зонах відпочинку громадян належних їм тварин, не допускати псування зелених насаджень.
 3. Підприємства, установи, організації та громадяни несуть адміністративну відповідальність за порушення цих правил
 4. У разі заподіяння бездоглядних тварин матеріального збитку в результаті потрави, витоптування клумб, псування зелених насаджень на власника покладається обов’язок відшкодування збитку.

Витрати понесені по затриманню, утримання безпритульних тварин відповідно до встановлених тарифів, при ухиленні від сплати, можуть бути стягнуті через суд.

 

Розділ 9. Порядок узгодження режиму роботи на території Козлівської ОТГ об’єктів побутового, торговельного призначення чи сфери послуг

 1. Для узгодження режиму роботи на території об’єктів благоустрою Козлівської ОТГ об’єктів побутового, торговельного призначення чи сфери послуг необхідно звернутись до виконкому, подати заяву із зазначенням виду об’єкта та комплект документів.
 2. Заява з комплектом документів подається до виконкому за встановленою процедурою.

До заяви додаються:

 1. копія свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи або фізичної особи - суб’єкта підприємницької діяльності (з обох боків);
 2. режим роботи даного об’єкта;
 3. копію угоди на вивіз та захоронения твердих побутових відходів;
 4. угода на прибирання прилеглої території, укладена з виконкомом селищної ради;
 5. документи на право користування приміщенням.
 1. Термін дії режиму роботи встановлюється не більше 1 року.
 2. Термін дії встановленого режиму роботи продовжується на підставі наданих документів за умов надання суб’єктом підприємницької діяльності заяви до закінчення терміну дії узгодження.
 3. Узгодження оформлюється виконкомом протягом 15 робочих днів при наявності всіх необхідних документів (узгоджень).

Узгодження підписує селищний голова.

 

 

 

 

Розділ 10. ДОТРИМАННЯ ТИШІ В ГРОМАДСЬКИХ МІСЦЯХ
НА ТЕРИТОРІЇ СЕЛИЩА

 1. Підприємства, установи, організації, фізичні особи при здійсненні будь-яких видів діяльності з метою запобігання та зменшення шкідливого впливу на здоров'я населення шуму, зобов’язані не допускати впродовж доби перевищення рівнів шуму, встановлених санітарними нормами для наступних приміщень та територій Козлівської ОТГ  (захищені об’єкти):
 • житлових будинків та прибудинкових територій;
 • лікувальних закладів, закладів освіти, культури;
 • закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування;
 • інших будівель та споруд, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди;
 • парків, скверів, зон відпочинку, розташованих на території груп житлових будинків.
 1. Шум на захищених об’єктах при здійсненні будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівнів, установлених санітарними нормами для відповідного часу доби.

В приміщеннях, які розташовані в житлових будинках використання телевізорів, магнітофонів та другої звуковідтворювальної апаратури дозволяється тільки при зменшенні рівня звуку, що не турбує спокій мешканців дому.

 1. У нічний час з 22 години ночі до 8 години ранку на захищених об’єктах забороняються гучний спів та викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів.

Проведення на захищених об’єктах ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, забороняється в робочі дні з 21 до 8 години, а в святкові та вихідні дні - цілодобово.

 1. Власник (користувач) приміщень, в яких передбачається проведення ремонтних робіт, зобов’язаний повідомити мешканців прилеглих квартир про початок зазначених робіт. За згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні. Шум, що утворюється під час проведення будівельних робіт, не повинен перевищувати санітарних норм цілодобово.
 2. Додержання тиші та обмежень певних видів діяльності, які супроводжуються шумом, не поширюються на випадки:
 • попередження або ліквідація наслідків аварій, стихійного лиха, інших надзвича­йних ситуацій;
 • надання невідкладної допомоги, попередження або припинення правопорушень;
 • попередження крадіжок, пожеж, а також виконання завдань цивільної оборони;
 • проведення зборів, мітингів, демонстрацій, походів, інших масових заходів, про які завчасно сповіщено селищну раду;
 • роботи обладнання та механізмів, що забезпечують життєдіяльність житлових та громадських будівель, за умов невідкладних заходів щодо максимального обмеження проникнення шуму в прилеглі приміщення, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди;
 • відзначення встановлених законом святкових та вихідних днів, Дня селища та інших свят відповідно до рішень виконавчого комітету селищної ради, проведення спортивних змагань;
 • проведення салютів, феєрверків, інших заходів із використанням вибухових речовин та піротехнічних засобів у заборонений час за погодженням з уповноваженим органом виконавчої влади селищної ради.
 1. Забороняється застосування побутових піротехнічних виробів у нічний час, за винятком святкування Нового року в ніч з 31 грудня на 1 січня.
 2. Забороняється застосування побутових піротехнічних виробів та проведення феєрверків не ближче чим за 100 метрів від лікарень, культових споруд, навчальних закладів, будинків-інтернатів для громадян похилого віку, інвалідів, дітей, інших громадських споруд та житлових будинків.
 3. При проведенні масових заходів забороняється кидати приведені в дію побутові піротехнічні вироби під ноги перехожих, із вікон та балконів, здійснювати феєрверки з дахів будинків та вчиняти інші дії, від яких можуть постраждати люди або майно.
 4. Забороняється стоянка автотранспорту з постійно працюючими двигунами на прибудинкових територіях житлових будинків з 23.00 до 06.00 год.

Розділ 11. ЗАБОРОНА ДІЇ ДЛЯ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ ТА
ГРОМАДЯН, ВСТАНОВЛЕНІ ЦИМИ ПРАВИЛАМИ

 1. Підприємствам, організаціям, установам незалежно від форм власності, фізичним особам, приватним підприємцям та громадянам на об’єктах благоустрою забороняється:
 1. Виконувати на території селища земляні або підготовчі роботи без рішення виконкому та дозволу виданому в установленому порядку, при:
 • будівництві нових та розширенні діючих об’єктів;
 • встановлені тимчасових або постійних огорож, парканів;
 • розкопуванні грунту під будь - які види робіт на його планування;
 • розритті дорожнього покриття, тротуарів, бордюрів;
 • реконструкції, реставрації, переобладнанні об’єктів благоустрою;
 • поточному та капітальному ремонті об’єктів благоустрою;
 • знесенні будівель та споруд;
 • встановленні павільйонів, кіосків, лотків, гаражів, лав, рекламоносіїв, інших споруд;
 • ліквідації аварій на інженерних мережах;
 • інше.
 • Продовжувати виконання земляних та відновлювальних робіт, якщо термін згідно дозволу закінчився, або подовжувати термін дозволів на виконання земляних робіт без вагомих підстав.
 • Несвоєчасно виконувати роботи по відновленню елементів благоустрою після виконання земляних або підготовчих робіт.
 • Порушувати договір утримання закріпленої або відведеної території та забезпечення належного санітарного стану.
 • Захаращувати та несвоєчасно прибирати прибудинкові, відведені або закріплені території від побутових, будівельних відходів, снігу, криги, скошеної трави, листя, деревини, гілок тощо.
 • Вивіз транспортними засобами та скидання різного роду сміття, будівельних відходів, у невстановлених для цього місцях.
 • Несвоєчасно очищати з урн, контейнерів, сміттєзбірників та не дотримуватись термінів вивезення сміття.
 • Смітити на вулицях, дворах, у парках, скверах, громадських та інших місцях загального користування.
 • Складання на прибудинкових територіях, вулицях, в дворах, на кладовищах, зупинках громадського транспорту, сходових клітках будинків, підвалах, горищах, біля водоймищ, в місцях масового відпочинку людей, на територіях зелених насаджень різного роду сміття, будівельні відходи тощо.
 •  Несвоєчасно прибирати дорожнє покриття ( у межах відведених або закріплених територій) вулиць, проїздів, тротуарів, зеленої зони, зони відпочинку, берегової смуги водоймища.
 • Викидати з балконів, лоджій, вікон будинків будівельні відходи, недопалки та різного роду сміття.
 • Викидати, вивозити або звалювати сміття, відходи, траву, гілки, листя, тару, деревину, будівельні відходи тощо та влаштовувати звалища в невстановлених для цього місцях.
 •  Складувати будівельні матеріали, конструкції, обладнання за межами будівельних майданчиків, на прибудинкових територіях та за межами власних помешкань.
 • Передчасно виносити та залишати без догляду сміття та відходи у місцях зупинки сміттєвозів та на території громади .
 • Зберігати товар та вільну тару поблизу кіосків, павільйонів та магазинів.
 •  Несвоєчасно вивозити матеріали, будівельні відходи та сміття від розбирання, реконструкції, переобладнання та ремонту будівель, споруд, квартир та кімнат.
 • Відсутність діючих договорів на вивіз сміття та його знешкодження.
 • Відсутність оплати за вивіз сміття.
 • Самовільно влаштовувати городи, пошкоджувати або знищувати дерева, кущі, газони тощо.
 • Зносити зелені насадження без дозволу виконавчого комітету Козлівської селищної ради.
 • Спалювати суху рослинність, сміття, листя, гілки та відходи виробництва та інших речовин, розпалювати багаття на території селища .
 • Підвішувати на деревах гамаки, прикріплювати рекламні щити, електропроводи, які можуть пошкодити дерева.
 • Добувати з дерев сік, смолу, наносити механічні пошкодження, рвати квіти, ламати гілки дерев.
 • Випасати худобу, вигулювати і дресирувати собак в невстановлених для цього місцях.
 • Порушувати правила розміщення малих архітектурних форм, рекламоносіїв, елементів зовнішнього благоустрою.
 • Самовільно, без відповідного дозволу, встановлювати об'єкти зовнішньої реклами, стенди, плакати, транспаранти, зонти, торгові лотки, павільйони, кіоски, огорожі.
 • Будувати, пристроювати окремі елементи будівель, змінювати або демонтувати архітектурні деталі, виконувати перебудову жилих приміщень, балконів та лоджій, їх скління, встановлення сателітарних антен без узгодження з балансоутримувачем та відділом архітектури та містобудування РДА.
 • Розпочинати будівельно-монтажні роботи без влаштування огорожі місця проведення робіт.
 • Фарбувати елементи житлових будинків без узгодження з відділом архітектури та містобудування РДА.
 • Самовільно розміщувати або розміщувати в невстановлених для цього місцях побутові вагончики, контейнери, ємності, інвентар, пристрої, механізми, транспортні засоби та їх елементи тощо.
 • Залишати без нагляду об’єкти незавершеного будівництва, реконструкції, ремонту та переобладнання.
 • Робити написи, малюнки на стінах будівель, споруд, парканах, огорожах, тротуарах, площах, дверях, зупинках громадського транспорту тощо.
 • Руйнувати малі архітектурні форми та елементи благоустрою (засоби та обладнання зовнішнього освітлення та зовнішньої реклами, технічні засоби регулювання дорожнього руху (світлофори та дорожні знаки), елементи дитячих, спортивних та інших майданчиків, лави, урни, навіси на зупинках громадського транспорту, паркани, огорожі, альтанки, декоративні скульптури та композиції, пам’ятники, вази для квітів, фонтани та декоративні басейни тощо).
 • Розміщувати оголошення, рекламу, афіші, газети, плакати, агітаційні матеріали у невстановлених для цього місцях або організовувати роботи по їх розміщенню.
 • Порушувати правила з утримання, ремонту та руйнувати об’єкти селищної та сільської  інфраструктури (будівлі та споруди, несучі конструкції будівель та споруд, покриття доріг, тротуарів, площ, шляхопроводів та їх конструктивних елементів на всій території ОТГ, елементи зовнішнього освітлення, електроопори, таксофони, басейни, фонтани, пам’ятники, скульптури, меморіальні дошки, зелені зони, газони, клумби, квітники тощо).
 • Посипати сіллю сніг та лід на тротуарах, проїзних частинах та зелених зонах.
 • Утримувати незареєстрованих собак, кішок та хижих тварин.
 • Вигулювати собак, кішок та інших тварин в невстановлених для цих цілей місцях, приводити їх в приміщення магазинів, столових, на дитячі майданчики, бульвари, пляжі, сквери, сади, закопувати трупи тварин на території селища, купати в озері ^вигулювати собак без поводків та намордників.
 • Здійснювати ремонт, обслуговування та миття автомобілів, мотоциклів та інших автотранспортних засобів у невстановлених для цього місцях, крім випадків, коли це необхідно для негайного усунення аварійно-небезпечної обстановки.
 • Влаштовувати стоянки, пар кування автотранспортних засобів на газонах, тротуарах, дитячих та спортивних майданчиках, залишати автотранспортні засоби

на внутрішньоквартальних проїздах, в місцях де вони заважають проїзду спеціальних машин швидкої допомоги, пожежних машин, прибиральної та аварійної техніки.

 1. Влаштовувати стоянки службового та приватного транспорту на прибудинкових територіях, прилеглих територіях до гаражів, автостоянок тощо.
 2. Перекривати без погодження з дорожньо патрульною службою проїзди між дворами, встановлювати шлагбауми та інші перешкоди, які утруднюють або роблять неможливім рух автотранспорту.
 3. Захаращувати або перекривати пожежні проїзди на територіях, прилеглих до житлових будинків.
 4. Самовільно без погодження з дорожньо патрульною службою та розпорядження органів місцевого самоврядування, перекривати повністю або частково рух автотранспорту, встановлювати технічні засоби регулювання дорожнього руху.
 5. Виносити автотранспортними засобами на дорожні об’єкти сипучі матеріали та розчини, засмічувати вулиці внаслідок переповнення кузова матеріалами, забруднювати вулиці міста, дворові та інші території міста брудом, що вивозиться на колесах техніки з будівельних майданчиків, полів, дворів і інших територій, які знаходяться в забрудненому стані.
 6. Знаходження на зупинках громадського транспорту та проїзд у транспорті загального користування у брудному одязі.
 7. Допускати забруднювання тваринами квартир, сходових кліток та інших місць загального користування, тротуарів, газонів, алей, парків, скверів, дитячих майданчиків ( у разі забруднення, власник повинен прибрати за своєю твариною).

Розділ 12. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ГРОМАДЯН ТА ЮРИДИЧНИХ ОСІБ ЗА ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ БЛАГОУСТРОЮ ТЕРИТОРІЇ Козлівської ОТГ .

 

 1. Невиконання або порушення передбачених Правилами вимог та обов’язків вважається порушенням цих Правил. За порушення цих Правил винні особи несуть відповідальність, передбачену Кодексом України про адміністративне правопорушення, Законом України «Про благоустрій населених пунктів», цими Правилами, іншими нормативно-правовими актами та рішеннями Козлівської селищної ради.
 2. До відповідальності за порушення законодавства у сфері благоустрою населених пунктів притягуються особи винні у:
 1. порушенні встановлених державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів;
 2. проектуванні об’єктів благоустрою з порушенням затвердженої в установленому законодавством порядку містобудівної документації та державних будівельних норм;
 3. порушенні встановлених законодавством екологічних, санітарно-гігієнічних вимог та санітарних норм під час проектування, розміщення, будівництва та експлуатації об’єктів благоустрою;
 4. порушенні правил благоустрою території селища;
 5. порушенні режиму використання й охорони територій та об’єктів рекреаційного призначення;
 6. самовільному зайнятті території (частини території) об’єкта благоустрою ОТГ;
 7. пошкодженні (руйнуванні чи псуванні) вулично-дорожньої мережі, інших об’єктів та елементів благоустрою ОТГ ;
 8. знищенні або пошкодженні зелених насаджень чи інших об’єктів озеленення селища та сіл , крім випадків передбачених ст.. 28 Закону України «Про благоустрій населених пунктів»;
 9. забрудненні (засміченні) території селища та сіл ОТГ ;
 10. неналежному утриманні об’єктів та елементів благоустрою, у тому числі покриття доріг, тротуарів, освітленні територій селища та сіл ОТГ  тощо.

Законом може бути встановлена відповідальність і за інші види правопорушень у сфері благоустрою населених пунктів.                                                   

 1. Протоколи за фактом порушення вимог Правил благоустрою складають відповідно до власних повноважень працівники відділення поліції , санітарно- епідеміологічної служби, громадського контролю у сфері благоустрою.
 2. Протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 152 Кодексу України „Про адміністративні правопорушення” відповідно до ст.255 Кодексу складають посадові особи, уповноважені рішенням виконавчого комітету Козлівської селищної  ради.
 3. Відповідальність громадян та юридичних осіб за порушення Правил настає згідно із ст.152 Кодексу України „Про адміністративні правопорушення”.
 4. Протоколи складаються на громадян, власників об’єктів благоустрою, керівників підприємств, організацій або установ, торгових точок, відповідальних осіб, відповідно до функціональних обов’язків, а також на інших осіб, яких керівники підприємств, організацій або установ зобов’язали підтримувати прилеглу або закріплену територію в належному санітарному стані, ремонтувати чи утримувати об’єкти та елементи благоустрою.
 5. У разі пошкодження чи знищення елементів благоустрою винна юридична чи фізична особа усуває пошкодження (відновлює елементи благоустрою) власними силами або за домовленістю з балансоутримувачем перераховує на його рахунок суму відновної вартості.
 6. Розмір відшкодування збитків, завданих об’єкту благоустрою, визначається балансоутримувачем за Методикою визначення відновної вартості об’єкта благоустрою, затвердженою наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України 26.10.2006 № 356.
 7. У разі якщо пошкодження чи знищення елементів благоустрою здійснюється балансоутримувачем у ході усунення аварії на власних інженерних мережах чи власних об’єктах або якщо особу, яка пошкодила чи знищила елементи благоустрою, не виявлено, відновлювальні роботи проводяться за рахунок власника об’єктів благоустрою.
 8. Притягнення осіб винних у порушенні законодавства у сфері благоустрою населених пунктів, не звільняє їх від обов’язку відшкодовувати шкоду, завдану внаслідок порушення вимог законодавства.
 9. Відповідальність за самовільне обклеювання споруд, стовпів, опор та інших не відведених для цього місць оголошеннями, плакатами, рекламами та іншими довідковими матеріалами або інформацією на рівні з розповсюджувачем несе рекламодавець.

Розділ 13. Перелік законодавчих та нормативно - правових актів, на основі

яких діють правила

13.1. Правила розроблені на основі:

 • Закону України "Про благоустрій населених пунктів";
 • Закону України " Про регулювання містобудівної діяльності
 • Закону України "Про планування і забудову територій";
 • Закону України "Про оренду державного та комунального майна";
 • Закону України "Про відходи";
 • Закону України "Про звернення громадян";
 • Закону України "Про автомобільні дороги";
 • Закону України "Про автомобільний транспорт";
 • Закону України "Про охорону культурної спадщини";
 • Закону України "Про охорону праці";
 • Закону України "Про житлово-комунальні послуги";
 • Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища";
 • Закону України "Про екологічну експертизу";
 • Закону України "Про органи самоорганізації населення";
 • Цивільного кодексу України;
 • Кодексу України про адміністративні правопорушення;
 • Земельного кодексу України;
 • Водного кодексу України;
 • Постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.06 № 1045 " Про затвердження Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах";
 • Наказу     Міністерства    будівництва,     архітектури    та     житлово-комунального

господарства України від 10.04.06 р. № 105 "Про затвердження Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України";

 • Наказу     Міністерства    будівництва,     архітектури    та     житлово-комунального

господарства України від 14.12.06 р. № 414 "Про затвердження Методики

визначення відновлювальної вартості зелених насаджень";

 • Наказу     Міністерства    будівництва,     архітектури    та     житлово-комунального

господарства України від 09.09.06 р. № 302 "Про затвердження зразків акта обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню, та Ордера на видалення зелених насаджень";

Наказу державного комітету України з питань житлово-комунального господарства України від 23.09.03 р. № 154 "Про затвердження Порядку проведення ремонту та утримання об’єктів міського благоустрою";

 • Наказу державного комітету України з питань житлово-комунального господарства України від 10.08.05 р. № 121 "Про затвердження Порядку визначення вартості робіт, з догляду за зеленими насадженнями в Україні";
 • Наказу державного комітету України з питань житлово-комунального господарства України від 11.11.05 р. № 160 "Про затвердження Положення про порядок конкурсного відбору підприємств з утримання об’єктів благоустрою несених пунктів";
 • Наказу державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24.12.01 р. № 226 "Про затвердження Інструкції з технічної інвентари­зації зелених насаджень у містах та селищах міського типу України";
 • Наказу Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 16.01.07 р. № 7 "Про затвердження Положення про громадський контроль в сфері благоустрою населених пунктів .

 

 

Секретар селищної ради                                                                       Н.Р. Журавель

 

 

Аналіз регуляторного впливу проекту рішення

Козлівської селищної ради про затвердження Правил благоустрою населених пунктів на території  Козлівської селищної об’єднаної територіальної громади

 

Даний аналіз регуляторного впливу розроблений на виконання та з дотриманням вимог  Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" від 11 вересня 2003 року № 1160-IVта Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 року № 308, містить обґрунтування необхідності державного регулювання господарських відносин у сфері благоустрою, забезпечення чистоти і порядку території населених пунктів Козлівської  селищної об’єднаної територіальної громади, шляхом прийняття регуляторного акта - рішення Козлівської селищної  ради про затвердження Правил благоустрою територій , забезпечення чистоти і порядку , додержання тиші в громадських місцях  на території  Козлівської селищної ради  об’єднаної територіальної громади .

 1. Визначення та аналіз проблеми, яку передбачається розв'язати шляхом регулювання господарських відносин


Загальна проблема підтримки благоустрою , покращення санітарного стану є актуальною. Наданим регуляторним актом пропонується розв’язати такі проблеми як:
1.1. відсутність чітко встановлених правил та норм поведінки юридичних та фізичних осіб у сфері благоустрою;

1.2. неналежне утримання об’єктів благоустрою;

1.3. наявність стихійних сміттєзвалищ, розміщення будівельних матеріалів на прибудинковій території, території житлової та громадської забудови;

1.4. відсутність у юридичних осіб договорів на вивезення твердих побутових відходів, складування відходів в непризначених місцях;

1.5. самовільне знищення дерев, кущів, інших зелених насаджень;

1.6. паркування транспорту на територіях зелених зон та майданчиках - об’єктах благоустрою;
1.7. самостійне розкриття твердого покриття доріг та тротуарів, не відновлення благоустрою після проведення земляних та інших ремонтних робіт.

       Існуючі правила не забезпечують в повному обсязі виконання вимог Закону України “Про благоустрій населених пунктів ”.

Причинами та умовами виникнення зазначених проблем є недостатнє регулювання відносин у сфері благоустрою, відсутність чіткого нормативного регулювання прав та обов’язків суб’єктів господарювання у сфері благоустрою. Існуючі норми та правила поведінки не забезпечують належним чином утримання об’єктів та елементів благоустрою.
Розв’язання викладених проблем за допомогою ринкових механізмів не уявляється можливим, тому що:

- чинні нормативно-правові акти не регулюють відносини у сфері благоустрою таким чином, щоб забезпечити належний санітарний стан, належне утримання та раціональне використання територій, охорону та організацію упорядкування об’єктів благоустрою з урахуванням особливостей їх використання;

- відсутні діючі нормативні акти селищної  ради, що регулюють окремі питання благоустрою.
Визначені проблеми справляють негативний вплив перш за все на громадян (мешканців та гостей), не забезпечують сприятливе для життєдіяльності середовище, у тому числі захист довкілля, належний санітарний стан, збереження об’єктів та елементів благоустрою. Негативний вплив зазначених проблем зазнають також суб’єкти господарювання. Порушення благоустрою призводить до неможливості ефективно здійснювати господарську діяльність. Зокрема, розкриття та захаращення доріг, накопичення відходів на дорогах  заважають проїзду автомобільного транспорту, сміттєвозів, аварійних та рятувальних машин, діям по утриманню у належному санітарно-технічному стані будівель та споруд, та призводить до їх передчасного руйнування.

2. Визначення цілей регулювання

Цілями регулювання Правил благоустроює створення умов захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності як людини так і суб’єктів господарювання середовища, захисту довкілля, покращення санітарного стану та мікроклімату, зниження рівня шуму, належне утримання та раціональне використання території населених пунктів, охорону об’єктів благоустрою, виконання вимог Закону України «Про благоустрій населених пунктів», вдосконалення нормативної бази, впровадження державної регуляторної політики у сфері благоустрою, врегулювання правовідносин між суб’єктами, на яких розповсюджується дія регуляторного акта.

 3. Визначення та оцінка усіх прийнятих альтернативних способів досягнення встановлених цілей з аргументацією переваг обраного способу

       Альтернативними способами досягнення мети регуляторного акту є:
       3.1. Здійснення контролю за санітарним станом, зеленими насадженнями, іншими об’єктами та елементами благоустрою на підставі санітарних норм та інших правил по утриманню міст і населених пунктів.

       Цей спосіб не в повній мірі враховує вимоги щодо утримання у належному стані тротуарів, вулиць, доріг, будівель, територій загального користування, зелених насаджень в належному санітарно-технічному стані. Діючі норми та правила певним чином застаріли і не дають змоги використовувати свої права в галузі благоустрою суб’єктам господарювання, селищній громаді та окремим мешканцям міста.

       Стаття 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП) передбачає відповідальність за порушення правил благоустрою територій міст та інших населених пунктів, а також недодержання правил щодо забезпечення порядку в містах та інших населених пунктах. Однак, вказаною статтею КУпАП не конкретизовано види порушень благоустрою. Відсутність конкретизованих видів порушень благоустрою унеможливлює притягнення осіб, винних у порушенні правил благоустрою, до передбаченої законом відповідальності.

       3.2. Залучення юридичних та фізичних осіб до добровільного вчинення дій, направлених на утримання територій у належному санітарному стані, збереження елементів благоустрою.

       Залучення до вказаних дій на добровільній основі не є методом, що забезпечує постійне докладання зусиль до збереження благоустрою, оскільки такі дії можуть вчинюватися виключно на добровільній основі. Дія такого способу є неефективною;

       3.3. Постійне приведення території населених пунктів у належний стан за рахунок коштів місцевого бюджету.

       Вказаний спосіб не може бути прийнятим, оскільки він не забезпечує відповідальне ставлення мешканців  та суб’єктів господарювання до питань з благоустрою.

       Місцевий бюджет не може забезпечити постійне відновлення елементів благоустрою  власними силами та за власний рахунок.

       Таким чином, перевага віддається закріпленню норм та правил поведінки у сфері благоустрою території населених пунктів , а саме затвердженням Козлівською селищною радою Правил благоустрою територій , забезпечення чистоти і порядку , додержання тиші в громадських місцях  на території Козлівської селищної ради  об’єднаної територіальної громади.

Перевагою обраного способу є форма вимог проведення єдиної політики з підтримки благоустрою, формування сприятливого для життєдіяльності людини середовища, раціонального використання природних ресурсів територіальної громади, захист довкілля.

 4. Опис механізмів і заходів, які забезпечать розв'язання визначеної проблеми шляхом прийняття запропонованого регуляторного акта

       Для розв’язання викладених у цьому аналізі проблем пропонується застосувати наступний механізм та реалізацію відповідних заходів.

       За загальними правилами, встановленими Законом України «Про благоустрій населених пунктів», утримання у належному стані об’єктів благоустрою власними силами або шляхом залучення на конкурсних засадах інших установ, організацій, здійснює балансоутримувач.
       Власники будівель та споруд торговельного, соціально-культурного, спортивного та іншого призначення, розташованих на території об’єкта благоустрою, зобов’язані забезпечити належне утримання наданої їм у встановленому порядку ділянки території, а також можуть на умовах договору, укладеного з балансоутримувачем, забезпечувати належне утримання закріпленої за ними території (прилеглої території) та/або брати пайову участь в утриманні об’єкта благоустрою. Межі закріпленої території, обсяги пайової участі визначає власник об’єкта благоустрою.

Порядок розподілу обов’язків між підприємствами, установами та організаціями і громадянами щодо організації утримання належних їм, закріплених та прилеглих територій у належному санітарно-технічному стані базується на принципі коли кожна особа зобов’язана утримувати у належному стані територію, право користування якої їй надано законним правочином (договором). Утримання може здійснюватися спільно на підставі договору.

На суб’єктів господарювання покладається обов’язок по прибиранню тротуарів та  територій, прилеглих до об’єктів благоустрою та виносної торгівлі, громадського харчування.
Регуляторним актом встановлюються заборони щодо вчинення певних дій, що негативно впливають на благоустрій території населених пунктів: забороняється використовувати не за призначенням контейнери та урни для збору відходів; самовільно встановлювати об’єкти зовнішньої реклами; засмічувати водні об’єкти та забруднювати водні ресурси; виконувати земляні,будівельні роботи без дозволу, виданого в установленому законодавством порядку; вчиняти дії, що негативно впливають на архітектуру будівель і споруд; вивозити і звалювати у несанкціонованих місцях відходи та влаштовувати звалища; інші заборони.

За порушення правил благоустрою винні особи притягатимуться до відповідальності, встановленої КУпАП, відшкодовуватимуть збитки та суми заподіяної шкоди у порядку та в розмірі, які визначаються чинним законодавством України.

 5. Обґрунтування можливості досягнення встановлених цілей уразі прийняття запропонованого регуляторного акта

Можливість досягнення цілей регуляторного акта забезпечується у разі добросовісного виконання суб’єктами господарювання та громадянами його вимог.

       Зовнішніми факторами, що впливають на дію акта, можуть бути наступні:

5.1. позитивні:

- відповідальне ставлення суб’єктів господарювання та громадян до збереження об’єктів та елементів благоустрою;

- здійснення будь-якої діяльності з додержанням санітарних та будівельних норм і правил;
5.2. негативні:

- не здійснення (недотримання) обов’язків та правил благоустрою власником (балансоутримувачем) з утримання об’єктів благоустрою у санітарно-технічному стані;
- відсутність коштів для фінансування робіт з утримання та відновлення об’єктів та елементів благоустрою.

На органи місцевого самоврядування та уповноважених ним осіб покладається вчинення дій, пов’язаних з охороною об’єктів та елементів благоустрою, які є в комунальній власності: здійснення постійного контролю за додержанням правил благоустрою та притягненням до відповідальності осіб, винних у порушені правил благоустрою.

 6. Визначення очікуваних результатів прийняття запропонованого регуляторного акта
До очікуваних позитивних факторів прийняття регуляторного акта відносяться:
- упорядкування відносин між суб’єктами територіальної громади та окремими громадянами у сфері благоустрою;

- створення умов для реалізації прав та виконання обов’язків громадян, суб’єктів господарювання та посадових осіб місцевого самоврядування у сфері благоустрою міста;
- ефективне використання та збереження об’єктів та елементів благоустрою , зелених насаджень;
-покращання санітарного стану населених пунктів;

- покращання та підтримка належного санітарно-технічного стану земельних ділянок, збереження і утримання вулиць, споруд, будівель, парків, скверів, рекламо носіїв, об’єктів виносної вуличної торгівлі, малих архітектурних форм;

- користування суспільними благами за рахунок покращення санітарного та технічного стану доріг, вулиць, скверів, інших об’єктів та елементів благоустрою загального користування;
- більш ефективна робота комунальних служб;

- дотримання вимог чинного законодавства з охорони навколишнього природного середовища, запобігання забруднення земель побутовими відходами, покращення мікроклімату;
- покращення рівня благоустрою територій та санітарного стану;

- створення умов сталого розвитку населених пунктів;

- додаткове находження у місцевий бюджет коштів від фінансових санкцій за порушення правил благоустрою;

До очікуваних негативних факторів прийняття регуляторного акта можна віднести необхідність витрачання суб’єктами господарювання коштів:
-  на оплату вивезення твердих побутових та рідких відходів у санкціоновані місця;

-  витрати на утримання в належному санітарному стані власних або орендованих земельних ділянок, прилеглих територій, зелених насаджень, будівель тощо;

-  витрати на встановлення урн та контейнерів для відходів, підтримання у належному санітарному стані територій.

Однак, застосовуючи принцип соціальної справедливості, враховуючи, що мешканці  несуть витрати по упорядкуванню прибудинкових територій, сплачуючи відповідні кошти у складі квартирної плати за утримання будинків та прибудинкових територій, покладення на суб’єктів господарювання обов’язків з утримання прилеглих територій вважається допустимим.

У проекті регуляторного акта визначені вимоги, виконання яких не потребує ускладнень.
Вимоги будуть обов’язковими для громадян та суб’єктів господарювання. Суб’єкти господарювання, громадяни в межах чинного законодавства будуть самостійно обирати шляхи утримання в належному санітарному стані власних або орендованих земельних ділянок та прилеглих до них територій, зелених насаджень, об’єктів благоустрою з найменшими фінансовими витратами.

 7. Строк дії акта

Строк дії запропонованого регуляторного акта встановлюється довгостроковим або до моменту внесення змін до Законів України, які можуть суттєво змінювати норми даного регуляторного акту.

До акта можуть вноситися зміни за підсумками відстеження його результативності.
       При виникненні змін у чинному законодавстві, які можуть впливати на дію запропонованого регуляторного акта, до регуляторного акта будуть вноситись відповідні коригування.
8. Показники результативності

Прогнозні значення показників результативності регуляторного акта встановлюються протягом одно року з дня набрання чинності актом та базуються на:

- кількості порушень правил благоустрою, які обчислюються відповідно до кількості протоколів про адміністративні правопорушення за ст. 152 КУпАП;

- розміри витрачених коштів на утримання об'єктів благоустрою за рахунок коштів місцевого бюджету та за власний рахунок;

- розміри витрачених коштів на відновлення благоустрою особами, які погіршують його стан у процесі діяльності (будівництво, прокладання підземних та наземних інженерних споруд) або у разі аварій;

- розміри компенсацій від шкоди, заподіяної порушенням правил благоустрою.

       Суб’єктами господарювання та фізичними особами, пов'язаними з виконанням вимог акта будуть витрачатися кошти на утримання у належному санітарному стані належних їм територій, територій, прилеглих до їх будівель та споруд. Вказане утримання включає ручне або механічне прибирання, збір сміття, витрати на вивезення сміття, збір власними силами або шляхом оплати послуг спеціалізованим організаціям за видалення сміття здійснення протиожеледних заходів.

       Передбачається високий рівень поінформованості суб'єктів господарювання та фізичних осіб з основних положень акту.

9. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акта

      Базове, повторне та періодичне відстеження будуть здійснені відповідно до норм ст.ст. 10, 26 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» виконавчим комітетом селищної  ради.

 

 

     Селищний  голова                                                                   В.М.Колісник

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь