Козлівська громада
Козівський район, Тернопільська область

Звіт

Шановні депутати , присутні!

 

Я дуже радий бачити Вас в цьому залі .

 

І на початку своєї доповіді я хочу подякувати Вам за виявлену мені довіру очолювати громаду селища. І я особисто і вся команда селищної ради будуть працювати, над тим, щоб всім нам жилось краще у нашому селищі. А від всіх Вас ми чекаємо конкретних пропозицій щодо покращення ситуації в селищі по тих чи інших напрямах роботи, адже лише спільно ми зможемо зробити намічене.

 

Законом України “ Про місцеве самоврядування в Україні “ передбачено щорічний звіт голови селищної ради про свою діяльність .

Селищна рада є колегіальним органом . Який представляє спільні інтереси об”єднаної територіальної громади . Тому все , що зроблено за звітний період , є результатом колективної роботи кожного депутата , постійних комісій , сесійної діяльності , виконавчого апарату селищної ради; співпраці з обласною державною адміністрацією , районною державною адміністрацією, із сільськими радами , що припинили свою діяльність , та громадським активом .

 

Перш за все ми прагнемо бути чесними , справедливими , відкритими до людей з їхніми проблемами , стояти на захисті їхніх прав і свобод , організовувати роботу селищної ради таким чином , щоб депутати приймали найважливіші , найнеобхідніші рішення для забезпечення достойного рівня життя та розвитку об”єднаної територіальної громади .

 

Як ви знаєте , створення об”єднаних територіальних громад в нашій країні справа нова , ще не докінця адаптоване законодавство в частині діяльності та повноважень ОТГ, до речі , законодавство змінюється дуже динамічно , тому перші наші кроки були дуже важкими та невпевненими . Хочу висловити подяку всім депутатам та представникам громадськості за розуміння та підтримку у цей непростий період реорганізації , створення та становлення .

 

Діяльність селищної ради і депутатів є відкритою та прозорою . Депутати добре володіють ситуацією на місцях . Сприяють вирішенню проблемних питань , які турбують громадян . Селищна рада працює у складі 22 депутатів , що в повній мірі забезпечує ефективну роботу представницького органу .

Сьогодні як і завжди я ознайомлю Вас із роботою селищної ради в 2017 році та окреслю основні напрями роботи селищної ради в 2018 році.

 

 

В 2015 році ми створили Козлівську об”єднану територіальну громаду з центром в селищі Козлів . До громади увійшли селище Козлів села Дмухівці ,Покропивна , Слобідка , Таурів .

 

Всю свою роботу і селищна рада і її виконавчий комітет виконують відповідно до нашого основного Закону „Про місцеве самоврядування в Україні “ , “ Про об”єднання територіальних громад “ .

 

Декілька слів про організаційно-масову роботу ради та виконавчого комітету. Так у 2017 році було проведено 23 сесій ради. Прийнято _____ рішень. До сесії готуються всі депутати і працівники апарату виконавчого комітету. Для підготовки питань на розгляд сесії постійно залучаємо тих чи інших спеціалістів. Одразу хочу додати, що депутатський склад селищної ради оновився , а це означає, що потрібно інтенсивно братися за проведення навчань для депутатів, а також їм самим самостійно знайомитись із законодавчою базою, якою ми користуємось при розробці та прийнятті рішень.

 

Засідання виконавчого комітету селищної ради плануються поквартально і проводяться щомісячно. Крім запланованих питань, розглядаються питання поточного моменту, подання підприємств, заяви громадян. В 2017 році проведено 15 засідань виконкому, прийнято 72 рішення.

Звернення громадян є найважливішою формою забезпеяення зворотного зв”язку між селищною радою та громадянами , а інформація , що міститься в них , найчастіше слугує орієнтиром при прийнятті важливих рішень , що стосується інтересів широких верств населення .

Селищна рада постійно працює із зверненнями громадян так за минулий рік до селищної ради всього звернулось 698 громадян, з них: з письмовими зверненнями 178 , з усними 520 чоловік. По всіх зверненнях дано відповіді, або прийнято відповідні рішення. Основними питаннями у зверненнях громадян залишаються питання: які виникають при переоформленні права власності на майно, приватизації земельних ділянок, надання дозволів на будівництво та перебудову. В плані аналізу заяв і звернень громадян хотілося б звернутись до всіх присутніх в залі з проханням перевірите свої документи про право власності на нерухоме майно, щоб були там і свідоцтво на право власності і правильна адреса, щоб були узаконені всі будівлі, які є на земельній ділянці, що в подальшому збереже ваш час і нерви.

Значною залишається і кількість виданих довідок різного характеру громадян , так всього в 2017 році видано 1696 довідок, а також підтверджуючих довідок на оформлення субсидій в кількості 1317 шт.

 

Вчинено нотаріальних дій 87 .

Проведено державну реєстрацію 88 актів цивільного стану , з них :

 

 • смертей - 61

 • народжень - 23

 • шлюбів - 4

 

На військовому обліку по Козлівській селищній раді ОТГ перебуває :

 

 • офіцерів - 21

 • сержантів і солдатів - 524

 • обмежено придатних - 247

 • призовників - 120

На протязі 2017 року проведено звірку з Козівським військоматом всіх військовозобов”язаних, які перебувають на обліку .

 

Працівниками апарату виконавчого комітету ради постійно надається правова допомога депутатам та мешканцям громади з питань застосування законодавства України у сфері місцевого самоврядування , служби в органах місцевого самоврядування та ін.

 

З метою забезпечення доступу громадян до інформації щодо діяльності селищної ради у нинішньому році відновлено роботу офіційного веб-сайту . В наших найближчих планах приведення веб-сайту у відповідність до вимог сьогодення, що , в свою чергу дозволить організувати зворотній зв”язок з громадськістю на сучасному рівні .

 

З метою забезпечення функціонування апарату виконавчого комітету та забезпечення своєчасного надання якісних адміністративних послуг населенню , було розроблено і затверджено структуру та штатний розпис Козлівської ОТГ , організовано та проведено конкурси на заміщення вакантних посад .Проведена робота по забезпеченню кадрами апарату виконавчого комітету .

Працює при селищній раді і адміністративна комісія, яка розглядає протоколи про адміністративні порушення. Так в минулому році було проведено 7 засідань адмінкомісії, та прийнято 7 рішень. Основними адміністративними порушеннями на сьогоднішній день є порушення Правил благоустрою населеного пункту. На сесії селищної ради затверджено Правила благоустрою по цілій громаді . Хоча наша лояльність і шкодить справі благоустрою громади , але суми штрафів настільки великі, від 340 до 1360 гривень, що не дуже піднімається рука їх застосовувати. Але все таки і це не зупиняє людей, які живуть за законом, аби не в своєму дворі, а те що сміття вивіз на поле, у ліс, на луг це його не хвилює, так як і не хвилює це тих людей, які все бачать.

Але це лише одна із сторін діяльності селищної ради .

Пріорітетним на сьогодні є соціально-економічний розвиток громади , невід”ємною складовою якого є : залучення інвесторів , розвиток малого і середнього бізнесу із подальшим створенням робочих місць , забезпечення належного фукціонування установ громади , які перебувають на балансі селищної ради та , і насамперед, розвиток інфраструктури .

Переходимо до розгляду Програми соціально-економічного розвитку селища.

До Програми соціально-економічного та культурного розвитку громади відносилося ряд питань , які я хочу зараз вам перерахувати :

-забезпечення стабільної громадсько-політичної ситуації селища та сіл громади ;

 • забезпечення стабільної роботи підприємств , установ та організацій , розміщених на території селища та сіл ;

 • розширення сфери діяльності малого і середнього бізнесу

 • спільно з усіма підприємствами , установами та організаціями , жителями селища та сіл добиватися відмінного благоустрою селища ;

 • реконструкція будинку по вул. Галицькій під центр надання адміністративних послуг ;

 • перекриття даху в адміністративному будинку ;

 • реконструкція сільського будинку культури в с. Таурів ;

 • добудова дитячого садочка в с. Слобідка ;

 • дозавершити освітлення вулиць в с. Таурів , с. Покропвна

 • поточний ремонт доріг місцевого значення в смт. Козлів , с. Таурів , с. Покропивна , с. Слобідка довжиною 26 км. ;

 • перекриття даху та заміна вікон , дверей в Козлівській районній лікарні ;

 • перекриття даху в дитячому садочку смт. Козлів “ Дзвіночок”;

 • внутрішній поточний ремонт приміщення Дмухівського сільського клубу ;

 • продовження реконструкції підземного водозабору в с. Покропивна ;

 • встановлення нового водогону до житлового будинку в с. Дмухівці вул. Личакова № 26 а ;

 • встановлення водонапірної башні та проведення водогону в с. Таурів .

Виконання Програми тісно пов’язане із виконанням бюджету селища, наявні ресурси бюджету селища 2017 року в основному спрямовувались на поточні видатки, але все таки дещо ми змогли зробити по реконструкції та ремонту об’єктів комунальної власності селища. Звичайно не всі наші плани і задуми були реалізовані, але ми намагались виконати всі накреслені плани, щодо розвитку території, хоча можна сказати, що основним стримуючим фактором – була і на жаль є відсутність достатніх коштів в селищному бюджеті.

Тепер детальніше зупинюсь на роботах, які були заплановані в Програмі соціально-економічного розвитку і були виконані в 2017 році. На протязі останніх років працюємо над впровадження в життя енергозберігаючих технологій у вуличне освітлення. Ці роботи проводились і в минулому році це поступова планова заміна вуличних на економічні світильники типу ЛЕД та світильники з енергозберігаючими лампами. Практично ми замінили всі лампи накалювання на енергозберігаючі. На сьогоднішній день в селищі і в селах світить понад 500 світоточок .

 

Як і щорічно в минулому році ми проводили ремонт доріг комунальної власності із бюджету селища було проведено ямковий ремонт всіх доріг з твердим покриттям, грунтові дороги грейдерувались транспортом ТзОВ “Агропродсервіс інвест”. На ремонт доріг комунальної власності витратили коштів у сумі 550.00 тис. грн.

 

На утримання дитячих садків в цьому році було використано 1273.4 тис.грн., цифра ніби велика, але це в основному заробітна плата працівників дитячого дошкільного закладу та харчування дітей. Фінансово-господарська діяльність дитсадків здійснюється згідно кошторису . Всі кошти спрямовуються на забезпечення життєдіяльності дитячих закладів ( тобто на харчування дітей та на створення комфортних умов для перебування дітей у садочку ) .

 

В Козлівському дитячому садочку проведено капітальний ремонт приміщення . Перекрито шатровий дах , зроблено пандус , сходи в різновікову групу , залито відмостки кругом будівлі , поміняно підлогу в старшій групі та спальні , встановлено двері в харчоблоці , в старшій групі , замінено вхідні двері , повністю поміняно опалення , встановлено 2 вікна в котельню і кладову , двері в котельню, влаштовано відливи на всі вікна , зроблено ремонт коридору , а саме побито вагонку і підвісну стелю , на дашках поміняно бляху . На ремонтні роботи в ДНЗ “ Дзвіночок “ використано коштів на суму 896.00 грн. , в т.ч. 75.00 тис.грн. з місцевого бюджету та 821.00 тис.грн. з державного бюджету .

 

Таурівський ДНЗ придбав у 2017 році кухонний інвентар , радіатор в коридор , встановили 30 м огорожі по своїй ділянці За рахунок спонсорської допомоги придбано 20 шт. м”ягких іграшок , 1 каструля , 15 шт. поливних кружок .

 

У 2017 році у Покропивнянському НВК зроблено поточні ремонти в усіх приміщеннях НВК . В їдальні за бюджетні кошти відремонтовано і відновлено подачу води . За кошти бюджету придбано 2 мойки , 2 крани -змішувачі, підключено нагрівач води , за допомогою спонсорів — благодійників Бучинського М.М. , Чайки Т.С. Встановлено облицювальну плитку на підлогу і стіну у їдальні НВК , придбано і вмонтовано кухонну витяжку , в учительську придбано економний світлодіодний світильник .

 

По всіх ДНЗ на харчування використано коштів на суму 52.00 тис. грн.

 

На утримання шкіл в цьому році було використано 7603.0 тис. грн. , в т.ч. за рахунок державних субвенцій - 4756.1 тис.грн. Для забезпечення стабільної роботи шкіл проведено поточний ремонт будівель і споруд для безперервного навчального процесу . На утримання Таурівської ЗОШ 1-11 ст. В 2017 році всого витрачено коштів в сумі 1661817.00 грн. , в т.ч. :

 • придбано дрова на суму 20 тис. грн. ;

 • придбано матеріалів і товарів на суму 11280 .00 грн. ; -витратили на службові відрядження — 360.00 грн. ;

 • витратили на продукти харчування з благодійних внесків 12281.00 грн. ;

 • продуктів харчування придбали на суму 23487 грн. ;

 • шкільних підручників закупили на суму -5850.00 грн. ;

 • на спортінвентар потратили -1975.00 грн.

 • оплата праці працівників школи — 1545515 .00 грн.;

 • виготовили печатку і штамп для школи на суму 580.00 грн. ;

 • придбали вогнегасник на суму — 380.00 грн. ;

 • на технічне обслуговування і перезарядку вогнегасників витратили — 385.00 грн.;

 • послуги із чищення вентиляційних систем — 753.00 грн. ;

 • на електроенергію витратили кошти в сумі-11436 грн. , на газопостачання — 17297.00 грн.

   

В Козлівській ЗОШ замінено на пластикові 3 вікна у біологічному кабінеті на суму 12882.00 грн. , зроблена стеля у 8 класі на суму 15502.00 грн. ,зашито стики панелей у 9 класі вагонкою на що витрачено 2859 .00 грн. , закуплено тюлі на суму — 1200.00 грн. , зроблено панелі в 2 класі , закуплено куток учнівський на суму 5300.00 грн , придбано дошку у 2 класі на суму — 300.00 грн. , обтягнено крісла у 5-х класах на суму 5835 .00 грн. , придбано шафу та стіл до 1 класу на суму — 3630 .00 грн. перенесено сцену в актовому залі , замінено частину підлоги ( силами працівників школи ) , придбано карнизи до актового засу за кошти випускників 1967 року . В їдальню школи придбано 2 зливні бачки , посуд ( спонсорська допомога ПП Чесніківської О.М. ) . Надавалася спонсорська допомога базовими підприємствами : Козлівським спиртовим заводом , ТзОВ “ Агропродсервіс інвест “. Обладнано кабінет Захисту Вітчизни .

 

Однак , поруч з тим , в школі є ряд проблем вирішення яких потребує коштів . Одна з основних проблем , яка залишається , це 60 м теплотраси . Назріла проблема заміни покрівлі школи . Є потреба в заміні решти вікон в новій школі, спортзалі, їдальні . , підлоги по класах , не вистарчає меблів , парт , крісел відповідно до вікових категорій . Слід покращити МТБ кабінетів школи .

 

 

Протягом 2017 року в Козлівській районній лікарні проведені ремонти в неврологічному кабінеті , гінекологічному , кабінеті профілактичних щеплень , в їдальні терапевтичного відділення , куди і перенесено харчоблок . Також облаштовано приміщення для використання під пральню , яке потребує доукомплектування пральною машинкою , Протягом року для господарських потреб лікарні придбано бензиновий трилер , Встановлено для потреб кухні бетонний септик , проведена каналізація .

 

В 2017 році придбано 4 ноутбуки для лікарів загальної практики — сімейної медицини , на яких встановлена програма “ Укрмедсофт” , що дає можливість реєструвати пацієнтів . Для забезпечення своєчасної статистичної звітності встановлено програму “ Медстат “ .

 

Протягом поточного року Козлівська РЛ постійно забезпечувалась необхідною кількістю медикаментів для невідкладної допомоги та перших 3-х днів стаціонарного лікування , розхідних матеріалів ( флюроплівка , проявник , фіксаж, лабораторні реактиви ) , а також дезенфікуючими засобами .

 

Лікарня потребує подальшої заміни вікон , дверей , перекриття даху , придбання парового стерилізатора , поновлення фізіотерапевтичного та рентгеноологічного обладнання .

 

Таурів ФАП закуплено медикаменти на суму -4716 грн., та придбали матеріали на суму — 1459.00 грн. Слобідка ФАП закупили медикаменти на суму — 4978.00 грн. , матеріали на суму - 1384 .00 грн. грн. , Дмухівці ФАП закупили медикаменти на суму — 5404.00 грн. , матеріали на суму — 1366.00 грн. грн., Покропивна ФАП закупили матеріали на суму — 2350.00 грн.,медикаменти на суму — 5436.00 грн.

 

У 2017 році в Козлівському міському будинку культури виділено кошти для капітального ремонту опалювальної системи приміщення , Замінено газове опалення на електричне . Це опалення більш економне з економними котлами та тарифним лічильником. У поточному році відремонтовано та встановлено освітлення .

В 2017 році платних послуг здано на суму 13 тисяч гривень . З даних послуг закуплено жалюзі для вікон на суму 7 тисяч гривень .

 

В квітні місяці цього року аматорський “ народний” жіночий вокальний колектив МБК пройшов атестації на предмет підтвердження звання народний .

 

У 2017 році в Дмухівському сільському клубу провели ремонтні роботи : замінили підлогу у кімнаті для гурткової роботи, зробили підвісні стелі у всьому приміщенні — фойє, сцена , кабінет для гурткової роботи , бібліотека , зал . Також кругом клубу залита обмостка .

Дмухівський сільський клуб активно співпрацює із Козлівським міським будинком культури у проведенні різних міроприємств на протязі року .

В Покропивнянсьму сільському клубі протягом року проводять різні заходи - тематичні вечори , театралізовані свята ,вечори пам”яті, дитячі ранки. Протягом року здали платних послуг 600.00 грн.

 

Таурівський сільський будинок культури на протязі 2017 року за рахунок спонсорських коштів ПП Пеляка П.І. встановив козерок в будинку культури , закупив тюлі на три вікна , карнізи і штори на сцену , придбано сцену дерев”яну вуличну 3х6 кв.м. . За кошти селищної ради зроблено косметичний ремонт в клубі,проведено освітлення сцени . Також за кошти селищної ради та спонсорські кошти ТзОВ “ Агропродсервіс інвест” зроблено сходи до клубу .

Учасники Таурівського СБК приймають активну участь у всіх заходах приурочених різним святковим датам .

 

Організація роботи Слобідського сільського клубу для дітей та молоді проводиться разом із школою , церквою , бібліотекою . У всіх масових дійствах беруть участь різновікова категорія населення . Солістка Андріана Андрухів взяла участь у районному дитячому фестивалі конкурсі “ Мамині зіроньки “ .

В селі проживає народний модельєр Стефанія Новацька , людина похилого віку , яка вишила 39 костюмів , стилізовані під національні особливості регіонів України , тож клуб проводить вистави декоративно-ужиткового мистецтва її вишиванок .

 

Всі бібліотеки Козлівської ОТГ свою діяльність проводять згідно з планами роботи . Бібліотеки тісно співпрацюють із клубами , будинками культури , школами .

 

Бібліотечний фонд Козлівської бібліотеки становить 16 тисяч примірників книг, газет і журналів .Відвідувачі бібліотеки мають можливість користуватися безкоштовним доступом до мережі інтернет і знаходити потрібну їм інформацію .Силами бібліотечних працівників до 75 — річниці УПА було зроблено книжкову виставку — реквієм “ Шляхами мужності і слави “ , проведено історисну годину пам”яті “ За Україну “ , за її волю “ разом із учасниками бойових дій на сході України на хуторі Грицайка біля могили воїнам УПА .До Дня пам”яті Героїв Небесної Сотні було оформлено газетно-журнальну експозицію “ Хоробрі серця” і проведено біля храму Вознесіння Господнього флеш-моб “ Герої не вмирають, просто йдуть з майдану — в небо “

Приміщення бібліотеки потребує капітального ремонту , оновлення книжкового фонду .

Бібліотечний фонд Покропивнянської бібліотеки становить 6980 книг . Протягом поточного року у бібліотеку надійшло 17 примірників , з них книг 12 примірникі на суму 525.00 грн і 5 періодичних видань на суму 480.00 грн.

 

На Слобідківська бібліотека з місцевого бюджету витрачено кошти в сумі 50020 .00 грн.( заробітна плата , енергоносії ), на Дмухівську бібліотеку з місцевого бюджету витрачено в кошти в сумі — 22600 .00 грн.( заробітна плата , енергоносії ).

 

В Таурівській бібліотеці обслуговується 401 читач , в т.ч. 71 дитина . За 2017 рік відвідали бібліотеку 2810 чоловік . Також в бібліотеці є комп”ютерний клас , в якою є 2 комп”ютери , 2 розмножувальні пристрої , 1 електронна адреса . Бібліотечний фонд становить 6288 книг . В 2017 році бібліотека поповнила фонд на 62 книги на суму 2000.00 грн. ,за рахунок фермерського господарства “ Вікторія “ , а також виписано газет і журналів на суму 1500.00 грн. Зроблено косметичний ремонт бібліотеки своїми силами .

 

 

Козлівська МПО є юридичною особою , має самостійний баланс , який контролюється селищною радою .МПО в 2017 році продовжувала виконувати покладені на неї обов”язки по охороні від нещасних випадків та наданню допомоги у разі їх виникнення населенню та майна в зоні своєї діяльності . За цей рік було здійснено 11 виїздів на пожежі та загоряння стерні .В розпорядженні МПО знаходяться 2 пожежні автомобілі , які силами працівників МПО підтримуються в робочому стані та готові надати посильну допомогу в разі виникнення надзвичайної ситуації. Було проведено капітальний насоса ПН-40 на ЗІЛ-130.Проводились ремонтні роботи в приміщеннях та побілка , покраска підлоги в караульному приміщенні . Усі працівники побували у відпустці . Штат МПО складає 12 патрульних та 2 чоловіки адмінперсоналу .Також за допомогою ПП Пеляка П.І. Було придбано пожежний ствол СРП - 50 А .

Але також хочеться покращення забезпечення запчастинами до пожежних автомобілів, пожежними рукавами та іншими пожежно-технічними обладнаннями , збільшення заробітної плати .

 

Дуже важливим питанням в роботі селищної ради є земельне питання.

Продовжується приватизація земельних ділянок громадянами в селищі.

 

Не залишилося поза моєю увагою питання благоустрою селища . Хочу наголосити на цьому , що велику допомогу в цьому питанні надають базові підприємства селища - це Козлівський спиртовий завод, ТзОВ “ Агропродсервічс інвест “ , ТзОВ “ Слава “ .

Хотілося б подякувати за допомогу у благоустрою селища всім підприємцям селища , які надавали свою матеріальну допомогу .

Також в нас діючим є комунальне підприємтсво “ Козлів комунальник “ . Основним напрямком роботи підприємства це надання послуг населенню смт. Козлів та сіл громади з водопостачання , благоустрою , вуличного освітлення .

Підприємство є збитковим і причини збитковості проходить із-за необгрунтованої ціни з водопостачання , у зв”язку із збільшенням вартості електроенергії, збільшення вартості запчастин та матеріалів , збільшення мінімальних зарплат , потрібно затвердити новий розрахунок по зміні ціни на водопостачання .

Проводиться роз”яснююча робота по підключенню приладів обліку води в індивідуальні будинки . На даний час лічильника охоплено 61 % споживачів .

В цьому році КП провели заміну труб до 40 метрів .На башні “ Підліс” замінили насос . Оперативно проводилася робота щодо ліквідації проривів

По підприємству є ряд проблемних питань в т.ч. : необхідно провести фарбування водонапірних башень , передбачити кошти на огорожу санітарної зони , а також кошти на закупку лічильників обліку води в кількості 10 шт. для обміну на провірку , на придбання нових насосів , запірної арматури , муфт з”єднання .

В цьому році затверджено нові тарифи на споживання води .

 

На території сіл і селища громади проживає 1223 пенсіонери , в тому числі 118 одиноких перестарілих , з них 46 чоловік на обслуговуванні 5 соціальних працівників .

Протягом 2017 року була надана матеріально допомога одиноким перестарілим , інвалідам , дітям інвалідам за рахунок спонсорської допомоги ТзОВ “ Агропродсервіс інвест “ до Великодніх свят , Різдва Христового , до Дня святого Миколая продуктовами наборами . Також до Дня Святого Миколая одержали подарунки всі діти початкових класів шкіл та дитячих садочків , діти інваліди , малозабезпечені - від ТзОВ “ Агропродсервіс інвест” .

 

Всі наші учасники АТО одержали грошову допомогу в сумі 2000.00 гривень із місцевого бюджету за 2017 рік . Також надавалася волонтерська допомогу від жителів селища та сіл громади , за що я хочу всім подякувати . А також велика подяка нашим волонтерам Кушнір І.А. та Бучинському А.М. за доставку волонтерської допомоги на схід .

Велика допомога малозабезпечиним одиноким перестарілим , які є на обслуговуванні соціальних робітників в оформленні субсидій , в поновленні пільг , доставці продуктів харчування та медикаментів , оплаті за комунальні послуги .

 

Декілька слів про демографічну ситуацію в селищі. На сьогоднішній день в селищі та селах громади наявного населення 4638 чоловік. Якщо трохи раніше ця цифра стояла на рівні 5,0 тисяч жителів і то це було можливо лише за рахунок міграції із сіл, то зараз статистика невтішна, іде постійне зменшення ,населення, кількість померлих, перевищує народжуваність майже в 2 рази . В 2017 році народилося 23 , а померло 61 чоловіки. Як бачите заходи держави щодо збільшення коштів при народженні дітей не дає бажаного результату і на жаль саме Тернопільська область має найбільші показники по смертності і одні з найменших по народжуваності.

На сьогоднішній день в селищі і селах ОТГ 312 дітей дошкільного віку , дитячі садочки відвідує 85 дітей. В школах навчається 449 дітей, і ця кількість практично на цілий клас менша проти минулого року. Це звичайно всіх нас непокоїть, але це питання в першу чергу потрібно вирішувати на державному рівні. Потрібно повернутись до села лицем, відсутність роботи в селі гонить молодь у міста та зарубіжжя на заробітки.

Станом на 01.01.2017 року 39 жителів селища мають статус безробітних. Всього працевлаштовані в минулому році 32 чоловік.

 

Ось і все, що я хотів би вам сказати, я думаю, що виступаючі доповнять мій звіт, і висловлять свої проблеми які необхідно вирішити.
І на останок хотілося побажати всім нам витримки, щоб дожити до трохи кращих часів ніж ті які ми з вами переживаємо. Тому давайте спільно вирішувати всі проблеми, які в нас є, але це можливо лише тоді коли кожен з нас буде відноситись до селища і сіл в цілому як до своєї домівки. А ми зажди настроєні на плідну співпрацю та на діалог з усіма хто бажає щось зробити для себе і своєї громади.