Дата: 28.05.2020 10:41

Козлівська селищна рада, відповідно до Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  від  03 листопада 2010 року № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики», 6 травня 2020 року оприлюднила на офіційному веб-сайтіінформаційне повідомлення про проведення консультацій з громадськістю у формі публічного громадського обговорення щодо схвалення проєкту рішення сесії Козлівської селищної ради «Про припинення (ліквідацію) Покропивнянського навчально-виховного комплексу («Загальноосвітнього навчального закладу І ступеня – дошкільного навчального закладу») за участю представників органів місцевого самоврядування, жителів територіальної громади, батьків здобувачів освіти, працівників закладу освіти, громадських організацій, науковців, аналітиків, експертів.

Для належної організації публічного громадського обговорення створено робочу групу.

Організація очного публічного громадського обговорення відбулося шляхом проведення батьківських зборів (15 травня) та зборів трудового колективу (25 травня) за участю старости села Покропивна, членів робочої групи із проведення публічного обговорення, батьків здобувачів освіти шкільного та дошкільного відділень Покропивнянського НВК, працівників закладу освіти, жителів села. Зустрічі відбувалися в приміщенні Покропивнянського НВК.

Зауваження та пропозиції стосовно Проєкту приймалися на електронну пошту Козлівської селищної ради, засобами телефонного та поштового зв’язку.

26 травня  2020 року  прийом  пропозицій  та  зауважень  в  рамках публічного громадського обговорення щодо схвалення проєкту рішення сесії Козлівської селищної ради «Про припинення (ліквідацію) Покропивнянського навчально-виховного комплексу («Загальноосвітнього навчального закладу І ступеня – дошкільного навчального закладу») завершено.

За  період  проведення  публічного громадського обговорення до Козлівської селищної ради надійшли протоколи зборів трудового колективу Покропивнянського НВК та батьківських зборів.

Індивідуальних звернень та пропозицій від громадян не зафіксовано.

За результатами аналізу протоколу батьківських зборів здобувачів освіти Покропивняського НВК від 15 травня 2020 року зазначено наступні пропозиції та зауваження стосовно Проєкту:

1)  прохання   про  включення  у  порядок  денний  сесії Козлівської селищної ради  питання  про  неможливість  ліквідації  Покропивнянського НВК через високе соціальне значення закладу освіти в селі;

2) внести зміни до Проєкту рішення або розробити окремий Проєкт рішення щодо збереження закладу дошкільної освіти. Батьки вихованців садочку мають сумнів щодо утворення в подальшому окремого закладу дошкільної освіти;

3) гарантувати роботу дошкільного відділення, незважаючи на роботу ліквідаційної комісії;

4) продовжити діяльність закладу освіти з метою збереження робочих місць та надання можливості працювати трудовому колективу;

5) заклад освіти надає освітні послуги, які задовольняють учнів та батьків, тому рішення про ліквідацію не є доцільним;

6) не підтримувати рішення щодо ліквідації закладу через неналежно організоване підвезення учнів до Козлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, що в свою чергу знижує безпеку учнів під час підвезення та перебування в іншому населеному пункті без контролю батьків.

Відповідно до пунктів протоколу зборів трудового колективу Покропивняського НВК від 26 травня 2020 року зазначено наступні пропозиції та зауваження стосовно Проєкту:

1. не приймати рішення про ліквідацію закладу з метою збереження робочих місць у селі;
  2. згідно даних перспективної мережі, протягом наступних п’яти років учнівський контингент буде збільшуватися, тому заклад не потрібно ліквідовувати.
  3. з метою економії коштів місцевого бюджету, перевести працівників закладу освіти на 0,75 ставки.
  4.  доповнити Проєкт рішення пунктом про утворення на базі НВК закладу дошкільної освіти.

Враховуючи вищевикладенізауваження та пропозиції щодо проєкту рішення сесії Козлівської селищної ради «Про припинення (ліквідацію) Покропивнянського навчально-виховного комплексу («Загальноосвітнього навчального закладу І ступеня – дошкільного навчального закладу») пропонуємо доповнитиПроєкт рішення наступними пунктами:

6. Відділу освіти Козлівської селищної ради (Калуш Ю. І.):

3) підготувати проєкт рішення Козлівської селищної ради «Про створення юридичної особи –  «Покропивнянський заклад дошкільної освіти» комунальної власності Козлівської селищної ради» та розглянути проєкт на черговій сесії Козлівської селищної ради;

4) підготувати  відповідні установчі документи та провести необхідні організаційно-фінансові процедури щодо створення юридичної особи –  «Покропивнянський заклад дошкільної освіти» комунальної власності Козлівської селищної ради».

та рекомендувати винесення Проєкту на розгляд сесії Козлівської селищної ради